Darüşşafakalılar Erasmus projesi için İtalya'daydı

 ›  Haberler  › ↓ 

Darüşşafaka Lisesi'nin Projeler Birimi koordinasyonunda yürütülen "Women As Spiritus Movens Towards Equality in the European Citizenship” isimli Türkiye Ulusal Ajansı destekli Erasmus + Projesi’nin 5. uluslararası toplantısı, 25 Nisan-1 Mayıs 2016 tarihleri arasında İtalya’nın Gubio kasabasında gerçekleşti.

İtalya toplantısına Darüşşafaka'dan öğrenciler Zeynep Tuna, Elif Çağla Karanfil, Muhammet Ali Şentürk, Aycan Özgültekin ve Serra Dip ile proje koordinatörü Meltem Ceylan Alibeyoğlu ve Biyoloji öğretmeni Ayşegül Sevimay katıldı.

6 ülke ile Erasmus + Stratejik Ortaklıklar Okul Eğitimi Projesi kapsamında yürütülen projenin toplantısında öğrenciler, “Sports and arts preventing gender violence” (Cinsiyete bağlı şiddeti önlemek için spor ve sanat) ve “Through the eyes of a woman” (Bir kadının gözünden) görevleri kapsamında hazırladıkları çalışmaları sundu.

Kadına yönelik şiddet konularında 2005-2015 yılları arasında ülkemizdeki verileri inceleyen öğrenciler bu verileri, uygulanan ülke politikalarını ve sorunun çözümü olabilecek önerilerini proje ortaklarıyla paylaştı.

Ayrıca, Darüşşafaka Yakacık Rezidans Bağışçısı Nesrin Yılmaz ile 20. yüzyılda kadın konusunda yapılan video kaydı, diğer ülkelerdeki video kayıtlarıyla birleştirildi. Profesyonel bir sanatçının bir araya getirdiği videolar bir film haline getirilerek İtalya’da bir sinema salonunda Erasmus öğrenci ve öğretmenlerine sunuldu.

Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?