Engin Akyürek’e en güzel doğum günü hediyesi

 ›  Haberler  › ↓ 

"Yaşam değiştiren" sürpriz...

Sevilen oyuncu Engin Akyürek’in dünyanın dört bir yanından hayranları, 36. doğum gününü kutlamak için “yaşam değiştiren” bir sürpriz hazırladı. “Haydi Gel Sen de Bize Katıl” adını verdikleri bir grup kuran hayranlar, Ağustos - Ekim 2017 döneminde Engin Akyürek adına Darüşşafakalı öğrenciler için uluslararası bir bağış kampanyası düzenledi. 

Arjantin, Kolombiya, Peru, Mısır, Yunanistan, İran, Endonezya ve Uruguay dahil birçok farklı ülkeden 157 Engin Akyürek hayranının katıldığı kampanya kapsamında Darüşşafaka için yaklaşık 40 bin TL bağış toplandı. Ayrıca, bağış yapanlar arasından kurayla belirlenen 15 kişi, Engin Akyürek’le Darüşşafaka çatısı altında tanışma fırsatı yakaladı. Bu şanslı kişiler arasında ABD’de Georgia Üniversitesi’nde Türk dizileri ve Engin Akyürek hakkında araştırmalar yapan öğretim görevlisi Carolina Acosta-Alzuru da yer alıyordu. Akyürek’le tanışmak için Güney Amerika’dan 3 uçakla 21 saatte İstanbul’a ulaşanlar da vardı, Antik Yunan’da tiyatro oyuncularının taktığı maskeyi hediye olarak getiren bir Yunan hayran da, hatıra fotoğrafı çektirirken hastanesinde herkesin bu fotoğrafı beklediğini söyleyen Güney Amerikalı bir doktor da… İlk kez karşılaştıkları Engin Akyürek’e duydukları sevgi ve ilgi görülmeye değerdi.

Engin Akyürek, farklı ülkelerden hayranları, Darüşşafaka öğrencileri ve çalışanları, 15 Aralık’ta Darüşşafaka Müzesi’nde düzenlenen etkinlikte buluştu.

Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı Talha Çamaş’ın, Akyürek’e “Veli Bağışçı Sertifikası” takdim ettiği doğum günü kutlamasında Akyürek, hayranlarının kendisi için hazırlattığı doğum günü pastasının mumlarını öğrencilerle birlikte üfledi. 

Akyürek, böyle güzel bir desteğe vesile olmaktan gurur duyduğunu söylerken hayranları da hazırladıkları duyuru metninde Darüşşafaka’yı tanıdıkları ve destek oldukları için çok mutlu olduklarını belirterek “Her çocuğun iyi bir eğitim alma hakkı vardır ve onların gelecekteki hayallerine ulaşmaları için el uzatmayı hedefledik. Böylece bir yıl boyunca annesi veya babası hayatta olmayan bir çocuğun, üst düzey eğitim almasına vesile olacağız. Ayrıca sevgili Engin Akyürek’i de, o çocuğun velisi yapmış olacağız. Geleceğimizi emanet ettiğimiz çocuklarımız için…” dedi.

Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?