Emniyet Müdürü Zafer Ercan Darüşşafaka'daydı

 ›  Haberler  › ↓ 
bay-ex (1)_rsz.jpg
 
Darüşşafaka Lisesi Rehberlik ve Psikolojik Danışma Servisi, zararlı maddelerin kullanımını önlemek amacıyla gerçekleştirdiği çalışmalara 22 Eylül 2014 Pazartesi günü bir yenisini ekledi. Emniyet Müdürü Zafer Ercan’ın yazıp yönettiği “Bay EX” adlı tiyatro oyunu, öğrencilerin beğenisini kazandı.
 
“İnsana Sonsuz, Bağımlılığa Sıfır Tolerans” sloganıyla bağımlılığa karşı mücadelesine devam eden Emniyet Müdürü Öğretim Görevlisi Zafer Ercan’ın “Testi Kırılmadan” adlı kitabındaki hayat hikâyelerinden ve bağımlıların yaşamlarından derlenen “Bay EX” adlı tiyatro oyununda, madde bağımlılığının insan hayatındaki yıkıcı ve ölümcül etkileri anlatıldı.

bay-ex (3)_rsz.jpg
 
Öğrenciler, izledikleri oyunda zararlı maddelerin genelde tanıdıkları kişiler tarafından kendilerine ikram edildiğini, sigara kullanımının her türlü bağımlılık için bir temel oluşturması anlamında riskli olduğunu, arkadaş seçimi ve “Hayır!” diyebilmenin yaşam kalitesi için önemli bir değer olduğunu bir kez daha kavradı.
 
Zafer Ercan’ın önderliğini yaptığı etkinlik, “Bağımlı olmak aklını kiraya vermektir, özgürlük ise ancak sağlıklı bir yaşamla mümkündür” anlayışının vurgulanmasıyla sona erdi.
 
bay-ex (2)_rsz.jpg
 
Tüm Haberlere Göz Atın