Emekli hemşire varisi olarak Darüşşafaka’yı seçti

 ›  Haberler  › ↓ 

Leyla Göçen'den Darüşşafaka'ya vasiyet bağışı

Darüşşafaka’ya bağış yapmanın bir yolu da vasiyet bağışında bulunmak. Tarihi boyunca pek çok hayırsever varisi olarak Darüşşafaka’yı seçti. Bu isimler arasına son olarak emekli hemşire Leyla Göçen de eklendi.

Soldan sağa: Fikret Eyüpoğlu (DŞ’74), Yavuz Göçen, Leyla Göçen, Beşir Özmen (DŞ’74), Ümit Kıvman (DŞ’73)
Soldan sağa: Fikret Eyüpoğlu (DŞ’74), Yavuz Göçen, Leyla Göçen, Beşir Özmen (DŞ’74), Ümit Kıvman (DŞ’73)

1980’li yıllarda Heybeliada Sanatoryumunda çalışırken tanıdığı Darüşşafakalı Dr. Bülent Fahri Akınsal’ın (DŞ’48) gerek hekimliğinden gerek insani yönünden çok etkilendiğini belirten emekli hemşire Göçen, Darüşşafaka’nın böyle değerli insanlar yetiştirmeye devam edebilmesi için bu bağışı yaptığını ifade etti.

18 Temmuz’da Darüşşafaka sınavını kazanan adayların mali durum araştırmaları için Konya’da bulunan Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Eski Üyesi Beşir Özmen (DŞ’74), Ümit Kıvman (DŞ’73) ve Fikret Eyüpoğlu (DŞ’74) tarafından ziyaret edilen emekli hemşire Göçen’e “Bağışçı Sertifikası” takdim edildi.

Beşir Özmen, Göçen’in bağışçılık hikayesinden çok etkilendiğini belirterek, “Darüşşafaka ailesi olarak yeni eğitim-öğretim yılında ailesine katacağı öğrencileri belirlemek için hummalı bir çalışma yürütüyoruz. 1 Temmuz’dan bu yana Darüşşafaka Cemiyetinin ve Eğitim Kurumlarının yöneticileri, mezunları ve misyonuna gönül verenleri olarak sınavımızda başarılı olarak asil ve yedek listelere giren 166 adayın mali durumlarının tespiti için ev ziyaretlerini gerçekleştiriyoruz. Böylelikle çocuklarımızı evlerinde ziyaret ederek hem adayların aileleriyle tanışıyor hem de gerçekten çocuklarına iyi bir eğitim verme olanağına sahip olup olmadıklarını tespit ediyoruz. Bugün de Konya’dan sınavımızı kazanan adayları ziyaret etmek için geldik. Bu vesileyle de Cemiyetimize Konya’dan vasiyet bağışı yapan Leyla Hanım’ı da ziyaret etmek ve bağışçı belgesini takdim etmek istedik. Leyla Hanım’ın bir Darüşşafakalı ağabeyimize duyduğu saygıdan ötürü bu bağışı yaptığını öğrenmek bizleri ayrıca mutlu etti” dedi. Özmen, eşi Dr. Günseli Hanım’la birlikte Darüşşafaka Urla Rezidansta yaşayan Dr. Bülent Fahri Akınsal’la Leyla Göçen’i bir araya getireceklerini belirtti.

Darüşşafakalı Dr. Bülent Fahri Akınsal'ın hikayesini okumak için tıklayınız.
Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?