EMC’den Darüşşafaka’ya laboratuvar

 ›  Haberler  › ↓ 
emc_4_29052012.JPG
Dünyanın önde gelen teknoloji şirketlerinden EMC ile Darüşşafaka Cemiyeti arasında yapılan iş birliği neticesinde Darüşşafaka Eğitim Kurumları’nın Fen ve Teknoloji Laboratuvarı’nı yenilendi.
Türkiye’de eğitim üzerine gerçekleştirdiği sosyal sorumluluk projeleriyle tanınan EMC tarafından A’dan Z’ye yenilenen Darüşşafaka Eğitim Kurumları’nın Fen ve Teknoloji Laboratuvarı, 29 Mayıs 2012 tarihinde törenle açıldı. Törene; EMC Türkiye Genel Müdürü Önder Sönmez, Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu  Başkanı Vekili Talha Çamaşile Fırat Tekin, Yönetim Kurulu Üyesi Adnan Dovan, Beşir Özmen, Darüşşafaka Lise Müdürü ve Kampüs Koordinatörü Adnan Ersan, İlköğretim Müdür Çiğdem Kaya ve Darüşşafakalı öğrenciler katıldı.
 
emc_1_29052012.JPGemc_2_29052012.JPG
EMC’nin bilimsel gelişime ve eğitime verdiği desteğin altını çizen EMC Türkiye Genel Müdürü Önder Sönmez konuşmasında; “Dünyanın lider teknoloji şirketlerinden biri olarak sorumluluğumuzun, en iyi teknolojiyi sunmanın çok ötesinde olduğunun bilincindeyiz. Bu nedenle, hem yurt dışında hem de Türkiye’de bilimsel gelişmeye ve eğitime katkı sağlayan projelere önem vermeye devam ediyoruz. Türkiye’nin en köklü sivil toplum kuruluşlarından Darüşşafaka Cemiyeti’ni destekleyerek yenilediğimiz fen ve teknoloji laboratuvarını, öğrencilerin kullanımına açmaktan mutluluk duyuyoruz. Topluma duyduğumuz sorumluluk bilinciyle katkı sağlamaya devam edeceğiz” dedi.
 
Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu  Başkan Vekili Talha Çamaş, Darüşşafaka Eğitim Kurumları’nın düşünen, araştıran, sorgulayan ve yaşam boyu öğrenmeyi ilke edinen toplum liderleri yetiştirmeyi hedeflediğini belirterek, “Önceliğimiz öğrencilerimizin bilim ve teknolojiye kolay erişebilmelerini sağlamak. Bugün EMC’nin desteğiyle açılışını gerçekleştirdiğimiz fen ve teknoloji laboratuarı bu noktada önemli bir işlev üstlenecektir” dedi. 
 
 Törende; Darüşşafaka Lise Müdürü ve Kampüs Koordinatörü Adnan Ersan tarafından EMC Türkiye Genel Müdürü Önder Sönmez’e bir teşekkür plaketi takdim edildi.
.
emc_3_29052012.JPG
EMC Türkiye Genel Müdürü Önder Sönmez, Darüşşafakalı öğrencilerden gerçekleştirdikleri deneyler hakkında bilgi aldı.
 
EMC hakkında ayrıntılı bilgi için: www.EMC.com
Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?