Genç müzisyenler, Darüşşafaka için el ele verdi

 ›  Haberler  › ↓ 

Piyano eğitmeni Gaye Türksoy’un bir yıl boyunca birlikte çalıştığı öğrencileriyle birlikte düzenlediği El Ele Piyano Konserleri'nin dokuzuncusu, 27 Mayıs’ta Caddebostan Kültür Merkezi’nde Darüşşafaka yararına gerçekleşti.

Farklı kurumlara destek için, eğitim verdiği öğrencileriyle birlikte El Ele Piyano Konserleri’ni düzenleyen eğitmen Gaye Türksoy, dokuzuncu konserini, Darüşşafaka Cemiyeti'ne bağışlamak üzere verdi.  Caddebostan Kültür Merkezi'nde 27 Mayıs'ta yapılan ve müzik severleri buluşturan konser, Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Üyesi Fırat Tekin'in konuşmasıyla başladı. 

Darüşşafaka için el ele veren Gaye Türksoy ve öğrencilerine teşekkür eden Tekin, "Bugünkü konserlerinden elde edilecek gelirin Darüşşafakalı öğrencilerimizin eğitimine katkı sağlayacak olması bizi son derece mutlu ediyor" dedi.

Konuşmaların ardından sahneye gelen Doğan ve Kumru Bil, Ömer Süt, Banu Aksoy, Su ve Umay Demirağ, Ali ve Aslı Kavrak, Ece Çoğulu, Ece Uzun, Elif Naz Oza, Barın Sağırlar, Rüya Kızılyel, Kayra Yüksel, Dila Ercan, Eren Ataker, Yiğit Erhan, Emel Yanar ve genç piyanist Duru Tuncer, Darüşşafaka için çaldı.

Rachmaninoff, Mozart, Debussy gibi bestecilerin eserlerinin seslendirildiği konseri, televizyonun sevilen isimlerinden Sevtap Özaltun’un da destekledi.

Konuklarına bir müzik ziyafeti sunan konserde El Ele Konserleri'nin solistlerine plaketleri usta sanatçı Ayla Algan ve Fırat Tekin tarafından takdim edildi. Konserden elde edilen gelir, Darüşşafaka Cemiyeti'ne bağışlandı.

Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?