Ekrem İmamoğlu Darüşşafaka’yı ziyaret etti

 ›  Haberler  › ↓ 

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, 24 Aralık Salı günü Darüşşafaka’yı ziyaret ederek öğrencilerle öğle yemeği yedi. Ziyaret sırasında İmamoğlu’na Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç de eşlik etti.

Darüşşafaka Yönetim Kurulu Erman Süsler (DŞ'75), Darüşşafaka Yönetim Kurulu Başkanı M. Tayfun Öktem (DŞ'82), İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, İBB Genel Sekreter Yardımcısı Dr. Şengül Altan Arslan,Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç 

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’le birlikte Darüşşafaka Cemiyeti’ne ziyarette bulundu. İmamoğlu öncelikle Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı M. Tayfun Öktem, Yönetim Kurulu Başkan Vekilleri Hakan Tahiroğlu ile Erman Süsler (DŞ’75), Yönetim Kurulu Üyeleri Mustafa Demirci (DŞ’71), Prof. Dr. Esra Ekmekçi, Zeynep Necipoğlu;  Genel Sekreter Senem Başyurt, Darüşşafaka Eğitim Kurumları Genel Müdürü Ebru Arpacı ve Darüşşafaka Cemiyeti Baş Hukuk Müşaviri İnci Ercan ile bir araya gelerek kurum ve okul faaliyetleriyle ilgili bilgi aldı.

İmamoğlu’na ziyaretinde, 8. sınıf öğrencisi Gökçenur Aksoy tarafından kendi yaptığı Atatürk portresi hediye edildi.

Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı M. Tayfun Öktem (DŞ'82), Darüşşafaka Eğitim Kurumu 8. Sınıf Öğrencisi Gökçenur Aksoy ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu
“Darüşşafaka Her yerde anlatılması gereken bir eğitim kurumudur”

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı İmamoğlu, “Darüşşafaka manevi duyguları bu kadar yüksek bir tanımla 1863 yılında kurulmuş, yaşatılması ve yenilerinin tekrar kurulabilmesi için örnek olarak her yerde anlatılması gereken bir eğitim kurumudur. Bugün burada olmaktan gurur duyuyorum ve öğrenci arkadaşlarımla buluşacağım için de ayrıca heyecanlıyım.” diye belirtti.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç ve Darüşşafaka Eğitim Kurumu Öğrencileri

Ardından öğrencilerle buluşan İmamoğlu, Darüşşafaka Eğitim Kurumları’nı gezdikten sonra öğle yemeğini yemekhanede öğrencilerle birlikte yedi. Yemekten sonra öğrencilerle toplu fotoğraf çekilen İmamoğlu ziyaretin sonunda Darüşşafaka’nın anı defterine görüş ve duygularını yazarken Darüşşafaka için “Şehrin Vicdanı” tanımını kullandı.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu
Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?