Eğitimde fırsat eşitliği konserleri başlıyor!

 ›  Haberler  › ↓ 
Annesi veya babası vefat etmiş, maddi durumu yetersiz, yetenekli çocuklarımıza eğitimle yeni bir hayat armağan eden Darüşşafaka’nın misyonuna sanat dünyasından destek gelmeye devam ediyor. Mayıs ayında Darüşşafaka yararına düzenlenecek iki konser müzikseverleri, “eğitimde fırsat eşitliği” misyonu çerçevesinde buluşturacak.
 
Her çocuğun kaliteli bir eğitimi hak ettiğine inananları buluşturacak konserlerin tüm geliri, Türkiye’nin dört bir köşesinden sınavla seçilen ve Darüşşafaka’da okuyan 1.000’e yakın öğrencinin eğitim, beslenme, giyim, barınma, sağlık gibi giderlerinin karşılanmasında kullanılacak.
 
Nâzım Hikmet'i  vefatının 51. yılında Boğaziçi Mezunları Korosu'yla anıyoruz
 
                                  nazim hikmet konseri.jpg

Darüşşafaka yararına mayıs ayında düzenlenen konserlerin ilkinde, vefatının 51. yılında Şef Mahmut Abra yönetiminde Boğaziçi Mezunları Korosu, Süreyya Operası’nda Darüşşafakalı öğrenciler için sahne alacak. 30 Mayıs Cuma günü gerçekleştirilecek konserde; usta şair Nâzım Hikmet’in şiirleri müzikle hayat bulacak! Konserde bir Darüşşafaka öğrencisi de Nâzım Hikmet'in bir şiirini yorumlayacak.
 
Boğaziçi Mezunlar Korosu Nâzım Hikmet Konseri'nin biletleri Biletix'ten temin edilebilir.

Yer: Kadıköy Süreyya Operası
Tarih: 30 Mayıs, Cuma
Saat: 20.00
Bilet fiyatı: 50 TL ve 100 TL
 
 
Karin Bozkurt Konseri

Doktor kimliğinin yanı sıra icra ettiği opera eserleriyle de şifa dağıtan Karin Bozkurt her yıl gerçekleştirdiği hayır konserlerine 2014'te Darüşşafaka’yla devam ediyor. Karin Bozkurt'un Darüşşafaka yararına vereceği konserde, Darüşşafakalı öğrencileriden oluşan koro da sahne alacak. 
 
Yer: Şişli Belediyesi Kent Kültür Merkezi, Halaskargazi Caddesi No:168 Şişli, İstanbul
Tarih: 31 Mayıs, Cumartesi
Saat: 20.00

151 yıldır iyi eğitim olanağından yoksun çocuklarımıza bu olanağı tanıyan ve onların yaşamını eğitimle değiştiren Darüşşafaka’nın bu özel etkinliklerine ilginizi bekliyor, daha çok çocuğumuzun yaşamını hep birlikte değiştirmeyi diliyoruz.
 
Karin Bozkurt Konseri davetiyelerinin temini için:
 
Mehmet Terzi
(0506) 607 12 76
mmehmetterzi@gmail.com
Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?