Eğitim sevdalıları, Darüşşafaka için kıtaları aştı

 ›  Haberler  › ↓ 

N Kolay 44. İstanbul Maratonu’nda 560 eğitim sevdalısı Darüşşafaka Cemiyeti için koştu. Organizasyon kapsamında bağışlar, 21 Kasım’a kadar devam edecek.

Dünyanın kıtalar arası koşulan tek maratonu olma özelliğine sahip N Kolay İstanbul Maratonu’nun 44’üncüsü, 6 Kasım Pazar günü gerçekleşti. Geniş bir katılıma sahne olan organizasyonda, Darüşşafaka Cemiyeti tarafından başlatılan “Söz Konusu Eğitimse Yardıma Koşarız” kampanyası da eğitim sevdalılarından büyük ilgi gördü.

Darüşşafaka koşucuları, Darüşşafaka Cemiyeti ve Eğitim Kurumları Yönetimi, çalışanları, Darüşşafaka Lisesi 11. sınıf öğrencilerinden oluşan koşu takımı, Beylerbeyi Parkı’nda bir araya geldi. Darüşşafaka öğrencilerinden oluşan Darüşşafaka Ritim Grubu’nun ezgileriyle coşan Darüşşafaka koşucuları, adımlarını “Eğitimde Fırsat Eşitliği” için atmaya başladı.

Darüşşafaka Ritim Grubu, koşuculara destek olmak için Dolmabahçe’de perküsyon dinletisi yaparken Carnaval Turco ekibi de koşucuları Beşiktaş’ta capcanlı ritimleriyle karşıladı.

3 milyon TL’lik hedefe “adım adım”

Darüşşafaka Cemiyeti tarafından bu sene Darüşşafaka’ya başlayan 149 öğrencinin eğitim giderlerine destek olmak amacıyla başlatılan "Söz Konusu Eğitimse Yardıma Koşarız" kampanyasına şu ana kadar yaklaşık 2,5 milyon TL’nin üzerinde bağış yapıldı. Organizasyon kapsamında bağışlar, 21 Kasım’a kadar devam edecek.

28 kurum “Eğitimde Fırsat Eşitliği” için koştu

Öte yandan Türkiye’nin önde gelen şirketleri de N Kolay 44. İstanbul Maratonu’nda koşarak Darüşşafaka Cemiyeti’ne destek verdi. Ray Sigorta, Vakıfbank, Sabancı Holding, Equinix, Bericap AŞ, TTS Lojistik, Türk Loydu, Doka Kalıp, Logo Yazılım, Howden, Index Grup, Oxyplast, Citibank, LCW Waikiki, We Express, Aromsa, Somerset, Sales Network, Pack Upp, Türkiye Sigorta, Net4biz, Kahve Dünyası, Farmatek İlaç, Yapı Kredi Teknolojileri, Türk Traktör, Ford Otosan, Bahçeşehir Üniversitesi ve Mondelez İnternational adımlarını Darüşşafakalı öğrenciler için attı.

Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı Oğuz Güleç, adımlarını “Eğitimde Fırsat Eşitliği” için atan tüm kurum ve koşuculara teşekkür ederek, “Eğitimle yaşamların değişeceğine inananlar, 2015 yılından bu yana adımlarıyla öğrencilerimizin yanında oluyor. Eğitim sevdalıları yürüttükleri kampanyalarla öğrencilerimizin eğitimi için kaynak yaratıyorlar. Biz de Darüşşafaka Cemiyeti olarak, 159 yıldır olduğu gibi, ülkemizin geleceği olan çocuklarımızı yaşam boyu öğrenen, evrensel değerleri benimsemiş, özgüvenli, ülkesine ve topluma karşı sorumluluklarının bilincinde, 21. yüzyıl becerileri ile donatarak yetiştiriyoruz.” dedi.

 

Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?