Eğitim için yine kıtaları aştılar

 ›  Haberler  › ↓ 

N Kolay 43. İstanbul Maratonu’nda 452 koşucu, “Söz Konusu Eğitimse Yardıma Koşarız” diyerek adımlarını Darüşşafakalı öğrenciler için attı. Darüşşafaka koşucuları, 5.202 bağışçıdan 1.455.650 TL bağış topladı.

Dünyanın kıtalararası koşulan tek maratonu olma özelliğine sahip olan N Kolay İstanbul Maratonu, 7 Kasım’da gerçekleşti. Bu yıl Darüşşafaka Cemiyeti’nin "Söz Konusu Eğitimse Yardıma Koşarız" projesini 452 koşucu destekledi. Darüşşafaka gönüllüsü koşucular, 22 Kasım gün sonuna kadar yürüttükleri bağış kampanyalarıyla 5.202 bağışçıdan 1.455.650 TL bağış topladı.

Darüşşafaka’nın eğitimde fırsat eşitliği misyonuna destek vermek için koşan gönüllüleri, Darüşşafaka mezun ve çalışanları da yalnız bırakmadı. Asya’dan Avrupa’ya uzanan köprüyü Darüşşafakalı öğrencilerin tablet ihtiyacını karşılamak amacıyla geçen Darüşşafaka gönüllüleri, yürüttükleri kampanyalarla bu yıl da Darüşşafaka’yı zirveye taşıdı ve bu yıl Darüşşafaka Cemiyeti bağış tutarıyla, 17 sivil toplum kuruluşu arasında 2’nci oldu.

Adım Adım kapsamında koşan tüm bireysel koşucular arasında Darüşşafaka Urla Rezidans Bağış ve Bağışçı İlişkileri Yetkilisi Sibel Özavcı, en yüksek bağış tutarına ulaşarak 1’inci; tüm kurumsal takımlar arasında Türkiye Sigorta, “en yüksek bağış sayısı”yla 1’inci ve Ray Sigorta, “en yüksek bağış tutarı” ile 2’nci oldu.

300 öğrencinin tablet ihtiyacını karşılamak hedefiyle başlayan “Söz Konusu Eğitimse Yardıma Koşarız” kampanyası neticesinde Darüşşafaka gönüllüleri, ulaştıkları bağış tutarıyla 485 öğrencinin tablet ihtiyacı sağlanabildi.

En Yüksek Bağış Desteği Sağlayan Beş Kurum ve Birincileri

RAY Sigorta - Koray Erdoğan

Türkiye Sigorta - Atilla Benli

Softtech Koşu Takımı – Onur Özmermer

VAKIFBANK – Oğuz Hakan Okçu

SHELL – Burak Ahlatçı

En Yüksek Bağış Miktarına Ulaşan Beş Koşu Takımı ve Birincileri

#koşmayamıgeldik - Süha Işıklı

Darüşşafaka - Arslan Kaya

Şahin & Çağatay - Çağatay Kadığ

Adım Adım İstanbul - Ahmet Nihat Koçak & Seyfi Özhan Çetin

Runformance - Adnan EK

En Fazla Bağış Miktarına Ulaşan Beş Bireysel Koşucu

Sibel Özavcı

Beşir Özmen

Şeyda Kukul

Ufuk Can Kara

Sevda Şemse Koruyan

En Fazla Kişiden Bağış Desteği Alan Beş Bireysel Koşucu

Şeyda Kukul

Ufuk Can Kara

Beşir Özmen

Sevda Şemse Koruyan

Süha Işıklı

Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?