Eğitim için kıtaları aştılar, Darüşşafaka’ya güç kattılar

 ›  Haberler  › ↓ 

N Kolay 44. İstanbul Maratonu’nda 557 koşucu, “Söz Konusu Eğitimse Yardıma Koşarız” diyerek adımlarını Darüşşafakalı öğrenciler için attı. Darüşşafaka koşucuları, 7.212 bağışçıdan 3.233.218 TL bağış topladı.

Dünyanın kıtalararası koşulan tek maratonu olma özelliğine sahip olan N Kolay 44. İstanbul Maratonu, 6 Kasım’da gerçekleşti. Bu yıl Darüşşafaka Cemiyeti’nin "Söz Konusu Eğitimse Yardıma Koşarız" projesini 557 koşucu destekledi. Darüşşafaka gönüllüsü koşucular, 21 Kasım gün sonuna kadar yürüttükleri bağış kampanyalarıyla 7.212 bağışçıdan 3.233.218 TL bağış topladı.

Darüşşafaka’nın “Eğitimde Fırsat Eşitliği” misyonuna destek vermek için koşan gönüllülerini, Darüşşafaka mezun ve çalışanları da yalnız bırakmadı. Asya’dan Avrupa’ya uzanan köprüyü, Darüşşafaka’da bu sene eğitime başlayan 149 öğrencinin ortaokuldan başlayıp liseden mezun oluncaya kadar 8 yıllık eğitim giderlerine destek olmak amacıyla geçen Darüşşafaka gönüllüleri, yürüttükleri kampanyalarla bu yıl da Darüşşafaka’yı zirveye taşıdı ve bu yıl Darüşşafaka Cemiyeti, bağış tutarıyla, 31 sivil toplum kuruluşu arasında 3’üncü oldu.

Adım Adım kapsamında koşan tüm bireysel koşucular arasında en yüksek bağış tutarına ulaşan bireysel koşucu Koray Erdoğan, Darüşşafaka Cemiyeti çalışanlarından en yüksek bağış tutarına ulaşan koşucu ise Darüşşafaka Cemiyeti Bağış Birimi Yetkilisi Ebru Avşar oldu. Tüm kurumsal takımlar arasında “bağış tutarı en yüksek” 1. kurum, Sabancı-Koşmaya Değer; “bağışçı sayısı en yüksek” 1. kurum ise Vakıfbank oldu.

Darüşşafaka Lisesi 11. sınıf öğrencilerinden oluşan koşu takımı adına bağış kampanyası yürüten Darüşşafaka öğrencisi İsmet Tunç da hedeflediği bağış tutarını aştı.

1863’ten beri sürdürdüğümüz “Eğitimde Fırsat Eşitliği” misyonumuza adımlarıyla destek olan ve öğrencilerimizin geleceğini aydınlatan gönüllülerle onları destekleyenlere sonsuz teşekkür ederiz.

 Bağış Tutarı En Yüksek Koşucular
 1. Koray Erdoğan
 2. Cenk Alper
 3. Beşir Özmen
 4. Süleyman Morbel
 5. Atilla Benli
Bağışçı Sayısı En Yüksek Koşucular
 1. Şeyda Kukul
 2. Celal Sümer
 3. Murat Yılmaz
 4. Koray Erdoğan
 5. Oğuz Hakan Okçu
Bağış Tutarı En Yüksek Kurumlar
 1. Sabancı - Koşmaya Değer
 2. Ray Sigorta
 3. Türkiye Sigorta
 4. Vakıfbank
 5. Bir Adım Öndeyiz – Bericap Kapak
Bağışçı Sayısı En Yüksek Kurumlar
 1. Vakıfbank
 2. Sabancı - Koşmaya Değer
 3. Ray Sigorta
 4. Türkiye Sigorta
 5. Bir Adım Öndeyiz - Bericap Kapak
Bağış Tutarı En Yüksek Koşu Takımları
 1. Koşa Koşa Geliyoruz!
 2. Sales Network
 3. Bteam
 4. Adım Adım İstanbul
 5. Türk Traktör İyilik Fabrikası
Bağışçı Sayısı En Yüksek Koşu Takımları
 1. Bteam
 2. Citibank Gönüllü Komitesi
 3. Türk Traktör İyilik Fabrikası
 4. Adım Adım İstanbul
 5. Koşa Koşa Geliyoruz
Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?