Eczacıbaşı Topluluğu CEO’su Gümrah Darüşşafaka Ortaokulu’nda!

 ›  Haberler  › ↓ 

Eczacıbaşı Topluluğu CEO’su Atalay Muharrem Gümrah ve Young Guru Academy’nin (YGA) katılımıyla Darüşşafaka Ortaokul öğrencilerine 14 Mayıs Salı günü bilim sohbeti düzenlendi.

Eğlendirerek öğreten bir “Bilim Seferberliği”

Bilimi Türkiye’nin her okuluna yaymak; bilimi eğlenceli hale getirerek daha fazla çocuğun ilgisini çekmek ve bilimsel bakış açısını geliştirmek amacıyla “Bilim Seferberliği” adı altında düzenlenen etkinlikte, YGA'dan Efraim Ölçer; Darüşşafakalı öğrencilere arabaların tarihsel gelişimi ve dönüşümü anlattı. Ayrıca bilimde yaratıcılığın ve hayal gücünün önemi vurgulanarak, robotik bilim seti aracılığıyla öğrencilere karmaşık görünen teknolojik cihazların çalışma mantığını anlatıldı.

Eczacıbaşı Topluluğu CEO’su Gümrah’dan bilim söyleşisi

Eczacıbaşı Topluluğu CEO’su Atalay Muharrem Gümrah

Ardından Eczacıbaşı Topluluğu CEO’su Atalay Muharrem Gümrah, ortaokul öğrencileriyle bir bilim sohbeti gerçekleştirdi. Aynı zamanda endüstri mühendisi olan Atalay Gümrah’a öğrenciler bilim, teknoloji ve uzayla ilgili merak ettiklerini sordu. Öğrencilerin sorularını ilgiyle yanıtlayan ve kendilerini daha iyi geliştirebilmeleri için onlara kitaplar öneren Gümrah, merak etmenin önemi üzerine öğrencilerle yaptığı sohbet sırasında, öğrencilerin “Robotlar bir gün insanlarla aynı yeteneklere sahip olacak mı?”, “Uçak nasıl havada duruyor?”, “İnternet nasıl çalışıyor?” gibi birçok sorusuna öğrencilerle birlikte yanıt aradı.

Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?