DŞMakers Kulübü öğrencileri Kanada yolcusu!

 ›  Haberler  › ↓ 

DŞMakers Kulübü’nden dört öğrenci, engelliler için hazırladıkları iki projeyle Kanada’daki Canadian Wide Science Fair organizasyonundan kabul alarak ülkemizi uluslararası bir platformda temsil etme hakkı elde etti. 

Kanada’da düzenlenen Canadian Wide Science Fair organizasyonunun Türkiye temsilcisi Ümit Karademir ve ekibinin değerlendirmesi sonucunda, organizasyona başvuran projeler arasından Darüşşafaka Lisesi 10. sınıf öğrencileri Ali Akgül, Eken Özlü, Mustafa Kemal Gündem Eroğlu ve Bayram Ali Yıldırım’ın projeleri Türkiye'yi temsil hakkı kazandı.

Dünya çapında düzenlenen Canada Wide Science Fair, STEM çalışmalarını sınıf dışına taşıyan ve dünyanın birçok ülkesinden öğrencilerin projeleriyle katıldığı çok prestijli bir organizasyon. Kanada'nın en parlak 500 genç bilimcisi ve pek çok ülkenin en parlak genç beyinleri, gerçek dünya problemlerine çözüm getiren projeler geliştirerek organizasyona katılıyor. Ülkemizden bu organizasyona sadece iki proje seçildi. Darüşşafakalı öğrenciler, geliştirdikleri, engellilerin hayatlarını kolaylaştıracak iki projeyle dünyanın en iyi genç bilimcileriyle yarışacak. Kanada ve dünyadan liderlerin konuşmalar yapacağı, birçok sempozyumu da barındıran organizasyonda, simulasyon, eğlence, interaktif bilim ve programlama çalışmaları da yer alacak. Gelecek nesillere ilham vermeyi amaçlayan Canada Wide Science Fair organizasyonunda Darüşşafakalılar, kendi projelerini tanıtmanın yanı sıra birçok projeyi inceleme, deneyimler kazanma ve kendileri gibi genç bilimcilerle tanışma fırsatı bulacak.

Darüşşafakalı öğrencileri ve danışman öğretmenleri Yonca Özgün’ü kutluyor, öğrencilere uluslararası platformda söz sahibi olacakları ve gelecekte bilim insanı olma yolunda ciddi bir adım atmış olacakları bu organizasyonda başarılar diliyoruz.

Canadian Wide Science Fair hakkında detaylı bilgi için buraya tıklayabilirsiniz.

Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?