DŞMakers hız kesmiyor

 ›  Haberler  › ↓ 

Darüşşafakalı öğrencilere “kendin yap” ruhunu kazandırmak amacıyla kurulan DŞMakers Kulübü çalışmalarına hız kesmeden heyecanla devam ediyor. İşte son günlerde öne çıkan birkaç başarıları… 

Saint Benoit Maker Faire'de En İyi Stand Sunumu DŞMakers'ın

Saint Benoit Fransız Lisesi'nin düzenlediği Saint Benoit Maker Faire'e katılan Darüşşafaka DŞMakers Kulübü, farklı konularda hazırladıkları ürünleri sergileyerek katılımcılarla paylaştı.

Hazırladıkları arabalar, yaptıkları robot ve sumo robot gösterileriyle katılımcıları kaynaştıran DŞMakers Kulübü'nün çalışmalarına ilgi büyüktü. Sunum ve ürünleriyle dikkat çeken DŞMakers Kulübü’nün standı, “en iyi sunum” seçildi.

Darüşşafaka 11. sınıf öğrencisi Mertcan Gür de hazırladığı drone ile Drone Yarışması’na katılarak ikincilik elde etti. 

DŞMakers Uluslararası Marmara Robot Olimpiyatları’ndaydı

Darüşşafaka DŞMakers Kulübü 25-26 Şubat 2017 tarihlerinde Marmara Üniversitesi’nde bu yıl ikincisi düzenlenen Uluslararası Marmara Robot Olimpiyatları’ndaydı. Codeman ve Toraman isimli iki sumo robot hazırlayarak “Mini Sumo Robot Yarışları”na katılan Daçkalılar, birçok üniversitenin ve robotik firmasının da katıldığı müsabakalarda ilk turdan galip çıktı. 

Pek çok projeyi inceleme fırsatı bulan öğrenciler, sumo robot yarışması dışında farklı kategorilerde düzenlenen robot yarışmalarını da gözlemledi ve robot olimpiyatlarıyla ilgili deneyim kazandı. 

DŞMakers Car Show

DŞMakers Kulübü 21 Şubat 2017 Salı günü kendi ürettikleri ve "hackledikleri" (çalışma sistemini değiştirdikleri) arabalarla okulda gösteri yaptı. 

Atık malzemeler ve 3D yazıcıda ürettikleri malzemeleri elektronik devrelerle birleştirerek tasarladıkları Bluetooth kontrollü araçlar ve Bluetooth kontrollü araçlar haline getirdikleri basit plastik arabaların yarışıyla şov başladı. 

Sonrasında Daçkalılar, kulüp öğrencilerinin tasarladığı ivme kontrollü arabaları cep telefonlarıyla kontrol ederek sürüş deneyimi yaşadı ve eğlenceli dakikalar geçirdi. 

Car Show’da ilgi çeken diğer arabalar ise otonom olarak çalışan ve engelden kaçan robotlar oldu. Kendi hazırladıkları platform üzerinde sergilenen engelden kaçan robotlar heyecanla izlendi.

DŞMakers Kulübü öğrencilerini ve öğretmenleri Yonca Özgün'ü tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

DŞMakers'ın çalışmalarını sosyal medya hesaplarından takip edebilirsiniz.

Facebook: http://www.facebook.com/dsmakersclub

Instagram: @dsmakers

Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?