DŞMAKERS Gururla Sunar

 ›  Haberler  › ↓ 

Darüşşafakalı öğrencilere “kendin yap” ruhunu kazandırmak amacıyla 5 Aralık 2016 tarihinde kurulan DŞMakers Kulübü hızla ve heyecanla çalışmalarına devam ediyor. DŞMakers Kulübü’nde öğrenciler, eğitim günlerinde proje tabanlı çalışmalar ile elektronik ve kodlamayı birleştirerek robotik eğitimi alıyor. Okul sonrası saatlerde ve serbest zamanlarında ise kendilerini geliştirerek bireysel projelerini geliştiriyorlar.

DŞMakers Kulübü öğrencileri henüz iki ay önce çalışmalarına başlamış olmalarına rağmen ilk icatlarını yaptı bile. Maker öğrenciler, okulun Ölçme Değerlendirme Birimi’ndeki akvaryumu önce aydınlattı daha sonra da her boyutta akvaryuma uygun olarak çalışan bir akıllı yemleme makinesi yaptı. 

Akıllı yemleme sistemi %100 DŞMakers üretimi olup tasarımı DŞMaker Kulübü öğrencileri tarafından yapıldı ve 3D yazıcıda üretildi. Sistemin kodlaması da öğrenciler tarafından yapılarak günde iki kez yem verecek şekilde programlandı. Akıllı yemleme makinesi, farklı akvaryum boyutlarıyla uyumlu çalışabiliyor ve farklı balık sayılarına göre programlanabiliyor. 

Maker öğrenciler, akıllı yemleme sistemine ekstra özellikler de ekleyerek patentli ürün geliştirme yolunda ilerliyor.

Daha birçok projelerinin yolda olduğunu belirten DŞMakers Kulübü’nün başarılarının devamını diliyor, kulüp öğrencilerine ve öğretmenleri Yonca Özgün’e teşekkür ediyoruz. 

DŞMakers'ın çalışmalarını sosyal medya hesaplarından takip edebilirsiniz.

Facebook: http://www.facebook.com/dsmakersclub

Instagram: @dsmakers

Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?