Dr. Cem M. Kozlu Darüşşafaka son sınıf öğrencileriyle buluştu

 ›  Haberler  › ↓ 

cem-kozlu-soylesi (1)_rsz.jpg
Dr. Cem M. Kozlu

 

THY Genel Müdürlüğü ve Yönetim Kurulu Başkanlığı’nın yanı sıra Coca-Cola’nın Orta Avrupa, Avrasya ve Ortadoğu Grup Başkanlığı görevlerinde bulunan ve halen Coca-Cola şirketinde danışman olarak görev yapan iş adamı, eski milletvekili, Darüşşafaka Yüksek Danışma Kurulu Üyesi Dr. Cem M. Kozlu, 13 Şubat 2014 Perşembe günü Darüşşafaka lise son sınıf öğrencileriyle bilgi ve deneyimlerini paylaştı.

“Liderin Takım Çantası” başlığı altında liderlik ve başarı hakkında bir sunum yapan Kozlu, konuşmasına bu kavramları tanımlamakla başladı. Sunumunu herkes tarafından bilinen “Don Kişot” romanıyla örneklendirerek lider olmanın esasları üzerinde durdu. Çeşitli kuruluşlarda üst düzey yöneticilik yapan Kozlu, öğrencilik hayatındaki iş deneyimlerini anlatarak farklı ve ön planda olmanın kariyerindeki etkilerini öğrencilere aktardı. Konuşmasında liderlik özelliklerine sahip olmak için plan ve program yapmanın yanı sıra yaşadığımız deneyimleri ve yaptığımız çalışmaları analiz edebilmenin ve stratejik düşünebilmenin önemi üzerinde durdu.

“Liderin Takım Çantası”, “Bulutların Üstüne Tırmanırken”, “Avrupa’ya Hayır Diyebilen Türkiye” kitaplarıyla tanınmış, ihracat ve liderlik hakkında da kitapları bulunan Dr. Cem M. Kozlu, kendi “takım çantası”nı açarak Darüşşafakalılara keyifli anlar yaşattı. Bu çantada kendisine kariyerinde başarı sağlayan, deneyimleri sonucu geliştirdiği araç-gereçleri anlatarak hayatımızda pratik olanı tercih etmenin ve buna bağlı olarak verim artışı sağlamanın önemini vurguladı. Bulunduğumuz sektördeki gelişmeleri takip etmenin de iş hayatında başarı sağlayacağını belirtti.

 
cem-kozlu-soylesi_rsz.jpg
 
Dr. Cem M. Kozlu hakkında detaylı bilgiye, kişisel web sitesi cemkozlu.com.tr adresinden ulaşılabilir.
Tüm Haberlere Göz Atın