Dilek Livaneli, Darüşşafakalı öğrencilere ilham verdi

 ›  Haberler  › ↓ 

İdealist öğretmen Dilek Livaneli, 6 Kasım’da Darüşşafaka Eğitim Kurumları öğrencileriyle bir araya gelerek, fark yaratan projelerini ve başarı öyküsünü anlattı.

Onursal başkanlığını ABD Eski Başkanı Bill Clinton'ın üstlendiği Varkey Gems Vakfı tarafından 2015 Küresel Öğretmen Ödüllerine aday gösterilen ve dünyanın en iyi 50 öğretmeni arasına giren ilk Türk öğretmen Dilek Livaneli; tecrübelerini paylaştı ve Darüşşafakalı öğrencilere, kendi başarılarına imza atmaları için ilham verdi.

Özellikle Samsun’da Kumköy İlköğretim Okulu’nda gerçekleştirdiği çalışmalardan bahseden Livaneli, ders saatleri dışında da köy halkı ve köy okulunda okuyan çocuklar için çalışmalar yaptığını belirtti. Öğrencilerinin hayata daha donanımlı katılmaları için onlarca farklı proje geliştirdiğini kaydeden Livaneli, pek çok öğrencisini ilk defa buz pateni, opera, sinema ve tiyatroyla tanıştırdığını, okuma yazma bilmeyen kadınlar için kurslar düzenlediğini, köyde yaşayan kadınlar için devlet ve özel sektör desteği ile bir ayakkabı atölyesi açtığını da anlattı.

Etkinliğin sonunda Dilek Livaneli, otobiyografi niteliği taşıyan “Bir Dilek Yetmez” kitabını imzaladı ve Bridge To Türkiye Fund sponsorluğunda öğrencilere hediye etti.

Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?