DEK İHA Takımımız, TEKNOFEST finallerinde yarışacak

 ›  Haberler  › ↓ 

Darüşşafaka Eğitim Kurumları (DEK) İHA Takımı, TEKNOFEST Liseler Arası İnsansız Hava Araçları Yarışması’nda ikinci aşamayı da geçerek finallere gitmeye hak kazandı.

Türkiye, Azerbaycan ve KKTC’deki lise ve dengi okul öğrencilerini, İnsansız Hava Araçları (İHA) teknolojilerine yönlendirmeyi, herhangi bir sınıflama ve görev tanımı olmaksızın hayal ve fikir dünyalarını geliştirerek farklı yapılardaki İHA’larla her türlü bilimsel, teknolojik, yetenek ve beceriye dayalı uçuşları teşvik etmeyi amaçlayan yarışmada Darüşşafaka Eğitim Kurumları İHA Takımı, finallerde yarışacak.

Ülkemizi İHA teknolojisinde başarılı öğrencilerin buluşma noktası haline getirmeyi hedefleyen ve bu yıl “Serbest Görev” anlayışıyla görev tanımı tamamen takımlara bırakılan TEKNOFEST Liseler Arası İnsansız Hava Araçları Yarışması’nda finale gitmeye hak kazanan DEK İHA Takımı, geliştirdikleri projeleriyle aynı zamanda maddi destek alma başarısı da gösterdi.

Bu güzel başarıda emeği geçen danışman öğretmenimizi ve tüm öğrencilerimizi tebrik eder, kendilerine finalde başarılar dileriz.

Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?