Defne Hadiş’in resimleri Carrefour İçerenköy AVM’de

 ›  Haberler  › ↓ 
Darüşşafaka Ortaokulu 8. sınıf öğrencisi Defne Hadiş, üçüncü resim sergisini 25 Mayıs - 7 Haziran tarihleri arasında CEFIC Turkey'in desteğiyle Carrefour İçerenköy AVM'de açtı.
 
Carrefour İçerenköy AVM, 8. sınıf öğrencisi Defne Hadiş’in üçüncü resim sergisine ev sahipliği yapıyor. 25 Mayıs-7 Haziran tarihleri arasında İçerenköy Carrefour AVM’de resimlerini sanatseverlerle buluşturacak olan Defne Hadiş, 2001 doğumlu... İlk kişisel resim sergisini geçtiğimiz yıl açan Defne, ikinci sergisini ise Nisan ayında gerçekleştirdi.
 
Resmin yanı sıra piyano çalan ve basketbol oynayan Defne, sergide yer alan resimlerinde özellikle portrelere yoğunlaşmış. Çalıştığı portrelerden biri de hayranı olduğu Freddie Mercury... "Kendimi bildim bileli resim yapıyorum" diyen Hadiş, şöyle konuştu: "Babamla resim yapardık. Bu benim için bir oyun gibiydi. Çok eğlenirdik. 6 yaşında babamı kaybettim. İlk gittiğim okulda öğretmenim bir yüz çizmemi istemiş, ben birebir çizmeyince de asla resim yapamayacağımı söylemişti.  Sonraki öğretmenim resmlerimi ama çalışma alanımız  yoktu. Sonra Darüşşafakalı oldum ve her şey yeniden başladı." 
 
Darüşşafaka'daki ilk resim dersinde daha önceki resim derslerinden farklı bir ortam bulduğunu söyleyen Defne, "İlk dersimizde öğretmenimiz boyalarımızı verdi, dilediğimizi çizmekte özgür olduğumuzu söyledi. Ardından yaptığımız resimleri inceledi, benim resmimi çok beğenmişti. Sonra da zaten hep elimden tuttu. Salvador Dali'nin ve Utku Varlık'ın hayranıyım. Ben de sürrealist çalışıyorum ama öğretmenimle kendi tarzımızı bulmaya çalıştık. Onları beğensem de onlar gibi çizmiyorum. Resme bakıldığında bu Defne'nin demesi lazım" diye anlatıyor. Hislerimi en güzel renkler ve bir kağıt aracılığıyla anlattığını belirten Defne şöyle konuşuyor: "İlk sergimde belli tema yoktu. Kelebekler ve insan portrelerinden yola çıktım. O anki hislerim ve düşüncelerimi yansıttım. Yeni sergimde ise gündemdeki olaylardan da alıntı yapmak istiyorum."
 
Üniversitede grafik tasarım ve perspektif eğitimi almak isteyen Defne, gelecek hayalini şöyle anlatıyor: "Ressam olmak, bir karavan alıp dünyayı dolaşmak ve insanlara yardım etmek istiyorum. Akademik alanda da derslerim iyi... Ben hayalini kurduğum mesleği seçeceğim. Büyüdüğümde şu anki hayallerini gerçekleştirmiş Defne olmak benim için en büyük mutluluk olacak." Darüşşafaka'nın hayatının akışını değiştirdiğini vurgulayan Defne, "Daha çok hayal kuruyorum ve hayallerimi daha büyük tutuyorum. Darüşşafaka'ya geldiğimden beri ressam olmak istediğimi söylüyorum. Bana yardım eden bir okulum olmasaydı, ressam olmak imkansız bir hayal olurdu.” dedi.
Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?