Davut Ökütçü Assembly of Turkish American Associations (ATAA) Mütevellisi Oldu

 ›  Haberler  › ↓ 
Darüşşafaka Cemiyeti Başkan Vekili Davut Ökütçü (DŞ ’65) A.B.D, Kanada ve Türkiye’deki Türk Amerikan Derneklerinin çatı örgütü olan Assembly of Turkish American Associations (ATAA) mütevelli heyeti üyeliğine seçildi.

Türkiye dostları ve Türk kökenli A.B.D vatandaşlarının çıkarlarını, Türkiye ile A.B.D. arasında kültür köprüleri kurarak iki ülkenin birbirini daha yakından tanımasını, Türkiye’nin pozitif algılanması, yönetim ve siyasi mercilerde Türk tezlerinin kabul edilmesi amacıyla çalışan ATAA hızla büyüyen bir şemsiye örgütüdür.

Türkiye dostları ve Türk kökenli A.B.D vatandaşlarının çıkarlarını, Türkiye ile A.B.D. arasında kültür köprüleri kurarak iki ülkenin birbirini daha yakından tanımasını, Türkiye’nin pozitif algılanması, yönetim ve siyasi mercilerde Türk tezlerinin kabul edilmesi amacıyla çalışan ATAA hızla büyüyen bir şemsiye örgütüdür.Kuruluş amacı Türk Amerikalılar toplumunu temsil edecek ulusal düzeyde bir örgüt kurmak olarak belirlenmişti. Başlangıçtan bugüne gelişmesini sürdüren ATAA bünyesinde  A.B.D., Kanada ve Türkiye’de kurulan 62 Türk-Amerikan Dernekleri’ni bulundurmaktadır..

Bugün etkin ve hızla büyüyen bir sivil toplum kuruluşu olarak ATAA, düzenlediği seminerler yoluyla Türk toplumunun yerel ve merkezi yönetim nezdinde daha etkin olabilmesi, yönetim mekanizmalari içinde yer alabilmesi için çalışırken bir yandan da çağdaş Türkiye’nin doğru algılanması, Türkiye ile ilgili siyasi, sosyal ve ekonomik konuları ele alan ve/veya Türk Amerikan ilişkilerinin gelişmesini hedefleyen konferans dizileri organize etmekte, Türkiye’nin zengin kültürel mirası, gelenekleri ve sanatının tanıtılmasına yönelik kültür etkinlikleri düzenlemektedir.
Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?