Darüşşafaka’yı bağış rekoruna taşıyan koşuculara ödülleri takdim edildi

 ›  Haberler  › ↓ 

Türkiye İş Bankası 45. İstanbul Maratonu’nda adımlarını, depremden etkilenen daha fazla çocuğa yatılı, nitelikli eğitim vermek ve onlara sağlam yarınlar inşa etmek hedefiyle atan koşuculara, koşu takımlarına ve kurumlara ödülleri törenle verildi.

1 Aralık’ta Darüşşafaka Cemiyeti’nde gerçekleştirilen ödül törenine Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı Oğuz Güleç, Başkan Vekilleri Zeynep Necipoğlu ve Mustafa Uğur Demirci, Yönetim Kurulu Üyeleri Eşref Biryıldız, Vedat Bayrak, Müge Ören ve Büşra Giray, Genel Sekreter Suat Çetin, Darüşşafaka Kültürü ve Tarihi Komisyonu Üyesi Beşir Özmen, Darüşşafaka Eğitim Kurumları Genel Müdürü Ebru Arpacı, Cemiyet yöneticileri ile “Eğitimde Fırsat Eşitliği” misyonu için adım atan koşucular, koşu takımları ve kurumlar katıldı.

Sunuculuğunu 2022 Darüşşafaka Lisesi mezunu Nazlı Gül Yalçın’ın yaptığı tören, Türkiye İş Bankası 45. İstanbul Maratonu’nu özetleyen kısa filmin gösterimiyle başladı. Kısa filmin ardından konuşan Oğuz Güleç,

“Bugün burada sizlere takdim edilecek en güzel hediyenin, yarınlarımızın umudu olan öğrencilerimizin en iyi şekilde yetiştirilmesi olduğunun bilincindeyiz. Bilmenizi isterim ki; ülkemizin her köşesinden, yetenekleriyle Darüşşafaka’da okuma hakkı elde etmiş çocuklarımıza aynı mesafede duruyor; aynı eşit koşulları sunuyoruz.” diyerek sözlerine şöyle devam etti:

“Bu yıl sizler, Maratonda 8 milyon lirayı aşan bağış toplayarak, bizlerin bu çabasına güç kattınız. Aynı zamanda tarihî bir rekora imza atarak, maratonda kampanya yürüten 52 Sivil Toplum Kuruluşu arasında Darüşşafaka’yı 1. yaptınız. Darüşşafaka’mızı zirveye taşıdığınız için hepinizi en içten duygularımla tebrik ediyor, önümüzdeki maratonlarda da adımlarınızı ‘Söz Konusu Eğitimse Yardıma Koşarız’ diyerek atmanızı diliyorum.”

21 Kasım’a kadar süren kampanyada 11.900 hayırsever 8.117.000 TL tutarla Darüşşafaka’yı rekor bağış miktarına ulaştırırken, en yüksek bağış tutarına ve bağışçı sayısına ulaşan bireysel koşuculara, koşu takımlarına ve kurumlara ödülleri Oğuz Güleç, Zeynep Necipoğlu, Mustafa Uğur Demirci, Eşref Biryıldız ve Vedat Bayrak tarafından takdim edildi.

Törende ayrıca Darüşşafaka Eğitim Kurumları Genel Müdürü Ebru Arpacı tarafından, Darüşşafakalı öğretmenler adına Darüşşafaka Lisesi Spor ve Kültür-Yaşam Koordinatörü Sayın Erdem Yağız’a ve öğrenciler adına da 12. sınıf öğrencisi Gözde Kaplı’ya, Darüşşafaka Cemiyeti adına bağış kampanyası oluşturarak verdiği katkılardan dolayı teşekkür belgeleri takdim edildi.

Koşucuların kampanyalarına verdikleri desteklerle tarihî rekora katkı sunan Darüşşafaka bağışçıları Nejdet Baysan, Recep Ünver ve Engin Tayfun ile  1973 yılı Darüşşafaka mezunu Sayın İbrahim Altınsay’a, henüz Darüşşafaka Cemiyeti yardımseverlik koşularında yer almazken bile maratona katılarak, Darüşşafaka için bağış toplayan ve bugünkü başarıların ilk taşlarını döşediği için teşekkür edildiği tören;  maraton sürecinde özverili çalışmalarıyla büyük emek veren Darüşşafaka Cemiyeti bağış ve kurumsal iletişim ekiplerinin sahneye davet edilmesi ve kendilerine teşekkür edilmesiyle son buldu.

Attıkları adımlarla; Türkiye’nin farklı bölgelerinden gelerek, Darüşşafaka’da okuyan öğrencilere aydınlık bir gelecek armağan eden ve törende ödüllerini alan koşucular, koşu takımları ve kurumlar şu şekilde sıralandı:

 2023'ün En İyi Darüşşafaka Koşucuları (Adım Adım'da Derece Yapanlar)

 1. Beşir Özmen
 2. Büşra Giray
 3. Neval Erkmen Yıldız
 4. Leyla Kara Ünsal
 5. Büşra Aktaş

 

Bağış Tutarı En Yüksek Bireysel Koşucular

 1. Süleyman Morbel
 2. Hakan Helvacıoğlu
 3. Celal Sümer
 4. Feza Ökten Koca
 5. Murat Yılmaz

 Bağışçı Sayısı En Yüksek Bireysel Koşucuları

 1. Celal Sümer
 2. Cavit Caner Alkan
 3. Muharrem Cem Kesici
 4. Şeyda Kukul
 5. Vildan Kesimal

 Bağış Tutarı En Yüksek Kurumlar

 1. İş Bankası Yüzyılın Koşucuları
 2. Sun Chemical
 3. Zorlu Holding
 4. Sabancı-Koşmaya Değer
 5. VakıfBank

 Bağışçı Sayısı En Yüksek Kurumlar

 1. İş Bankası Yüzyılın Koşucuları
 2. Sun Chemical
 3. Zorlu Holding
 4. Erişim Müşteri Hizmetleri A.Ş
 5. Sabancı-Koşmaya Değer

Bağış Tutarı En Yüksek Koşu Takımları

 1. Sales Network
 2. Beat Run Crew
 3. CCİ Gönüllüleri
 4. Adım Adım İstanbul
 5. 100. Yıl 100 Öğrenci

Bağışçı Sayısı En Yüksek Koşu Takımları

 1. Sales Network
 2. CCİ Gönüllüleri
 3. Adım Adım İstanbul
 4. Vestel Road Runner Team
 5. Beat Run Crew

“Söz Konusu Eğitimse Yardıma Koşarım” diyen tüm koşucularımızın önümüzdeki maraton kampanyalarında da öğrencilerimizin nitelikli eğitimlerini desteklemelerini diliyoruz.

Darüşşafaka’nın 1863’ten beri sürdürdüğü “Eğitimde Fırsat Eşitliği” misyonuna adımlarıyla destek olan ve öğrencilerin geleceğini aydınlatan gönüllülerle onları destekleyenlere sonsuz teşekkür ederiz.

 

Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?