Darüşşafaka’nın Yeni Veli Bağışçıları

 ›  Haberler  › ↓ 

Babası veya annesi hayatta olmayan, maddi durumu yetersiz ve başarılı öğrencilere ortaokul 1. sınıftan üniversiteye kadar tam burslu, yatılı, kaliteli eğitim olanağı sağlayan Darüşşafaka'ya destek veren hayırseverlere sertifikaları sunuluyor.

Alpar Kal Dadaşbilge:

Yalçın ve Bengül Zorlutuna, merhum ablaları Alpar Kal Dadaşbilge’nin vasiyeti üzerine kendisinin Darüşşafaka’ya bağışlanmasını istediği bir öğrencinin 5 yıllık eğitim giderini bağışlayarak onun bu arzusunu yerine getirdi. Alpar Kal Dadaşbilge adına hazırlanan "Ortaokul Veli Bağışçı Sertifikası”, kardeşi Bengül Zorlutuna’ya Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı Talha Çamaş tarafından takdim edildi.

Alpar Kal Dadaşbilge ve Bengül Zorlutuna’nın babası merhum İhsan Kalabay, Darüşşafaka’da Türkçe öğretmenliği yapmış değerli bir eğitimci…

Darüşşafaka 1966 - 1974 Dönemi:

Darüşşafaka 1966 - 1974 dönemi, bir öğrencinin bir yıllık eğitim giderini karşılayarak “Veli Bağışçısı” oldu. “Veli Bağışçı Sertifikası”nı, dönem adına Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Eski Üyesi Beşir Özmen (2007-2015), Yönetim Kurulu Başkanı Talha Çamaş’tan aldı.

E. Hakan Kabalak:

Darüşşafaka’ya “Veli Bağışı” gerçekleştiren E. Hakan Kabalak'ın sertifikası, Talha Çamaş tarafından eşi, Darüşşafaka Cemiyeti Genel Sekreteri Pelin Kabalak'a takdim edildi.

Darüşşafakalı öğrencilerin geleceğinin aydınlanmasına destek veren Veli Bağışçıları’na teşekkür ederiz.

Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?