Darüşşafaka’nın kampüsü bağışçılarıyla şenlendi

 ›  Haberler  › ↓ 

Darüşşafaka’nın her yıl geleneksel olarak düzenlediği Bağışçılar Günü etkinliği, 14 Aralık Cumartesi günü, Darüşşafaka Eğitim Kurumları Maslak Kampüsü’nde gerçekleştirildi.

‘Saydamlık’ ve ‘hesap verebilirlik’ ilkeleri doğrultusunda, Darüşşafaka Cemiyeti tarafından 2011 yılından bu yana düzenlenen Bağışçılar Günü’nde 200’e yakın Darüşşafaka bağışçısı, kampüste öğrencilerle bir araya geldi.

8. sınıf öğrencisi Müge Pişmiş ile 5. sınıf öğrencisi Merva Güneş Atalay
8. sınıf öğrencisi Müge Pişmiş ile 5. sınıf öğrencisi Merva Güneş Atalay

Bağışçılara Darüşşafaka’nın faaliyetleri hakkında detaylı bilgi verilen etkinliğin sunuculuğunu 5. sınıf öğrencisi Merva Güneş Atalay ve 8. sınıf öğrencisi Müge Pişmiş yaptı.

Pişmiş: “Darüşşafaka sadece okulum değil evim, ailem, yuvam oldu”

Darüşşafaka’da okuyan tüm kardeşleri adına bağışçılara teşekkür eden Müge Pişmiş, “Benim, eğitimle değişen yaşam öyküm 2016’da Darüşşafaka Sınavı’nı kazanmamla başladı. Balıkesir’de sınava girmiştim. Darüşşafaka’daki ilk yılımda çok ağladım. Burada kalmayı hiç istemiyordum. Balıkesir’de dedemlerle yaşıyordum ve hiç onlardan ayrılmamıştım. Şu an 8. sınıf öğrencisiyim. Bu geçen dört yılın sonunda Darüşşafaka sadece okulum değil evim, ailem, yuvam oldu. Öyle ki şimdi tatillerde bile burada kalmak için uğraşıyorum. Çünkü Darüşşafaka’nın bana kattıklarını hiçbir okul, hiçbir insan katamazdı.” dedi.

Etkinliğin sunuculuğunu yapan Müge ve Merva, sunumlarıyla tüm bağışçıların kalbini kazandı.
Etkinliğin sunuculuğunu yapan Müge ve Merva, sunumlarıyla tüm bağışçıların kalbini kazandı.

Gelecekte hukuk eğitimi almak istediğini belirten Pişmiş, “Ben, Darüşşafaka’da kendim gibi olmayı öğrendim. Çünkü burada öğretmenlerimiz bize hep ‘Neyseniz onu olun, kendiniz gibi olun’ diyor ve burada içimdeki farklı yetenekleri keşfettim. Mesela benim hiç aklıma dahi gelmezdi, tiyatroyla ilgilenebileceğim ya da iyi bir oyuncu olduğum. Ben, ülkemizin 72 ilinden gelen 935 kardeşimle birlikte DAÇKA’da nitelikli bir eğitimle kendimizi ve yeteneklerimizi keşfederek büyüyoruz. Bu olanağı bize sağlayan sizlere ve tüm Darüşşafaka bağışçılarına şahsım ve kardeşlerim adına teşekkür ederim.” diye seslendi.


Atalay: “Gelecekte beyin cerrahı olmak istiyorum”

Eylül ayından beri Darüşşafaka’da okuyan ve Aydın’dan gelen Merva Güneş Atalay ise, “Ben, Darüşşafaka’ya çok çabuk alıştım, hiç ağlamadım. Bu yıl futbol ve jimnastik kulübündeyim. Aynı zamanda koradayım. Gelecek sene de piyano eğitimine başlayacağım. Burada günler çok hızlı geçiyor, sürekli bir aktivite var. Hafta sonları da eğlenceli geçiyor. Burada olmaktan gerçekten çok mutluyum. İyi ki gelmişim diyorum. Çünkü benim İngilizcem yok gibiydi. Dört ayda bayağı geliştirdim. Gelecekte beyin cerrahı olmak istiyorum çünkü insanların hayatlarını kurtarmak istiyorum. Bugün sizlerle birlikte olmak, sizleri yuvamızda ağırlamak büyük mutluluk duyuyoruz. Hepiniz tekrar DAÇKA’ya hoş geldiniz.”

Öktem: “Halkımız yaptığımız işi takdir ediyor” 
Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı M. Tayfun Öktem (DŞ'82)
Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı M. Tayfun Öktem (DŞ'82)

Etkinliğin açılışında konuşan Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı M. Tayfun Öktem sözlerine, “156 yıldır Darüşşafaka’yı var eden; var etmeye devam eden ve cumartesi gününü Darüşşafaka’ya ayıran siz yüce gönüllü bağışçılarımıza ne kadar teşekkür etsek azdır.” diye başladı.

Son yıllarda Darüşşafaka'nın toplum nezdinde daha fazla ilgiyle karşılandığını belirten Öktem, “Gerek bağışçı sayımızda gerek Cemiyetimize yapılan bağışlarda önemli bir artış yaşanıyor. Halkımız yaptığımız işi takdir ediyor ve daha fazla çocuğumuza eğitimde fırsat eşitliği sunmamız için Darüşşafaka’ya desteğini artırıyor. Darüşşafaka yönetimi olarak sizlerin mesajınızı aldık ve daha fazla çocuğumuzun hayatına dokunabilmek için var gücümüzle çalışıyoruz.” diye konuştu.

“Her çocuğumuzun kahramanı sizlersiniz”

2019 yılının ilk 11 ayının değerlendirmesini de yapan Öktem, “114.000’ne yakın hayırsever birey yaklaşık 84 milyon TL bağış yaparak eğitimde fırsat eşitliği misyonumuza destek verdi. Başta Türkiye İş Bankası olmak üzere ülkemizin önde gelen 1.380 kurumu ise toplam 36 milyon TL'ye yakın destekle öğrencilerimizin yanında oldu. Geleceğe daha güvenle bakmamız ve önümüzü görebilmemiz için bizlere ışık olan düzenli bağışçılarımızın sayısı 7.200’e ulaştı.” dedi.

Eğitimin geçmişte de günümüzde de insanlar arasında en önemli eşitleyici unsur olduğuna değinen Öktem, “Tarih boyunca bu topraklar, toplumun en yoksul kesiminden gelip de yaşamı eğitimle değişmiş sayısız öyküye ev sahipliği yaptı ve yapmaya devam ediyor. İşte Darüşşafaka olarak 1863 yılından bu yana tam da bunu gerçekleştiriyoruz. Bunu da sizlerin sayesinde yapıyoruz. Eğitimle yaşamını değiştirdiğimiz her çocuğumuzun kahramanı sizlersiniz.” diye sözlerini noktaladı.

Darüşşafaka Eğitim Kurumları Genel Müdürü Ebru Arpacı
Darüşşafaka Eğitim Kurumları Genel Müdürü Ebru Arpacı

Ardından kürsüye gelen Darüşşafaka Eğitim Kurumları Genel Müdürü Ebru Arpacı, Türkiye’nin 72 ilinden 935 öğrencinin eğitim hayatlarına Darüşşafaka’da devam ettiğini belirterek, 2019 yılında okulda yaşanan gelişmeler hakkında bağışçıları bilgilendirdi.

Çocuklar velilerine rehberlik etti
Sertifika alan bağışçılarımız etkinlik sonunda hep birlikte fotoğraf çektirdi

"Darüşşafaka Velilerini Arıyor" kampanyası kapsamında, bağışçılara sertifikalarının da takdim edildiği etkinlikte katılımcılar, öğrenciler eşliğinde eğitim kurumlarını gezdi.

Bağışçılar, öğle yemeğini Darüşşafaka yemekhanesinde öğrencilerle birlikte yedi.
Bağışçılar öğle yemeğini Darüşşafaka yemekhanesinde öğrencilerle birlikte yedi.

Öğrencilerle birlikte yemekhanede yenen öğle yemeğinin ardından bağışçılar; çini, baskı teknikleri, müzik, satranç ve masa tenisi kulüplerinin düzenlediği aktivitelere katılarak unutulmaz bir gün geçirdi.

Bugüne kadar kazandığı 20’ye yakın ödülle Türkiye’nin göğsünü kabartan Darüşşafaka Robot Kulübü “Sultans of Türkiye” ile 3D Printer Kulübü öğrencilerinin çalışmaları bağışçılardan yoğun ilgi gördü.

Bomer Danışmanlık’tan Avukat Boğaç Tolan ve Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkan Vekili Erman Süsler (DŞ’75).

Bomer Danışmanlık’tan Avukat Boğaç Tolan ve Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkan Vekili Erman Süsler (DŞ’75).

 

Etik Danışmanlık Sahibi Mustafa Karabekmez ve Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkan Vekili Erman Süsler (DŞ’75).
Etik Danışmanlık Sahibi Mustafa Karabekmez ve Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkan Vekili Erman Süsler (DŞ’75).

 

Trox  Türkiye Genel Müdür Özcan Kök ve ve Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkan Vekili Hakan Tahiroğlu

Trox Türkiye Genel Müdür Özcan Kök ve ve Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkan Vekili Hakan Tahiroğlu

 

Veli Bağışçısı Ahmet Sezer ve Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkan Vekili Hakan Tahiroğlu

Veli Bağışçısı Ahmet Sezer ve Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkan Vekili Hakan Tahiroğlu.

Markas Giyim Kurucu Ortağı Mustafa Karaküçük ve Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkan Vekili Hakan Tahiroğlu

Markas Giyim Kurucu Ortağı Mustafa Karaküçük ve Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkan Vekili Hakan Tahiroğlu

 

Darüşşafaka Cemiyeti Hukuk Baş Müşaviri Dr, İnci Ercan ve Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Esra Ekmekçi
Darüşşafaka Cemiyeti Hukuk Baş Müşaviri Dr. İnci Ercan ve Yönetim Kurulu Üyesi
Prof. Dr. Esra Ekmekçi

 

Veli Bağışçısı Kader Demirci ve Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Yedek Üyesi Serpil Tunçer (DŞ’79)

Veli Bağışçısı Kader Demirci ve Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Üyesi Serpil Tunçer (DŞ’79)

 

Veli Bağışçısı Levent Lezgin Kılıç adına sertifikasını Seray Özsoy ve Saruhan Yiğit, Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Yedek Üyesi Serpil Tunçer’in (DŞ’79) elinden aldı.

Veli Bağışçısı Levent Lezgin Kılıç adına sertifikasını Seray Özsoy ve Saruhan Yiğit, Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Üyesi Serpil Tunçer’in (DŞ’79) elinden aldı.

 

Veli Bağışçısı Melahat Başkan ve Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Yedek Üyesi Serpil Tunçer (DŞ’79)

Veli Bağışçısı Melahat Baskan ve Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Üyesi Serpil Tunçer (DŞ’79)

 

 Kurumsal Veli Bağışçısı Sarkuysan Elektrolitik Bakır Sanayi’nin sertifikasını Yönetim Kurulu Danışmanı Oğuz Ergüngör, Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Üyesi Oğuz Güleç’in (DŞ’72) elinden teslim aldı.

Kurumsal Veli Bağışçısı Sarkuysan Elektrolitik Bakır Sanayi’nin sertifikasını Yönetim Kurulu Danışmanı Oğuz Ergüngör, Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Üyesi Oğuz Güleç’in (DŞ’72) elinden teslim aldı.

 

Veli Bağışçısı Nazan Ay ve Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Üyesi Oğuz Güleç (DŞ’72)

Veli Bağışçısı Nazan Ay ve Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Üyesi Oğuz Güleç (DŞ’72)

 

Kurumsal Ortaokul Veli Bağışçısı Oluşum Ambalaj’ın sertifikasını Kurum Sahibi Erkan Aluç’u Ve Kadir Kaya, Darüşşafaka Cemiyetİ Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Demirci’nin (DŞ’71) elinden teslim aldı.
Kurumsal Ortaokul Veli Bağışçısı Oluşum Ambalaj’ın sertifikasını Kurum Sahibi Erkan Aluç ve Kadir Kaya, Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Demirci’nin (DŞ’71) elinden teslim aldı.

 

Kurumsal Ortaokul Veli Bağışçısı Elopar Elektrik Ve Otomotiv’in sertifikasını Kurum Sahibi Mehmet Sandal ve Birsen Sandal, Darüşşafaka Cemiyetİ Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Demirci’nin (DŞ’71) elinden teslim aldı.

Kurumsal Ortaokul Veli Bağışçısı Elopar Elektrik Ve Otomotiv’in sertifikasını Kurum Sahibi Mehmet Sandal ve Birsen Sandal, Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Demirci’nin (DŞ’71) elinden aldı.

 

 Darüşşafaka 1977 Mezunlarının adına Ortaokul Veli Sertifikasını Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Üyesi Haldun Boz (DŞ’77), Yönetim Kurulu Üyesi Celalettin Çağlar’ın (DŞ’69) elinden teslim aldı.

Darüşşafaka 1977 Mezunları adına Ortaokul Veli Sertifikasını Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Üyesi Haldun Boz (DŞ’77), Yönetim Kurulu Üyesi Celalettin Çağlar’ın (DŞ’69) elinden teslim aldı.

 

Ortaokul Veli Bağışçısı Mehmet Kemal Karabatak ve Yönetim Kurulu Üyesi Celalettin Çağlar (DŞ’69)
Ortaokul Veli Bağışçısı Mehmet Kemal Karabatak ve Yönetim Kurulu Üyesi Celalettin Çağlar (DŞ’69)

 

 Ortaokul Veli Bağışçısı Faruk Bilgilioğlu ve Yönetim Kurulu Üyesi Celalettin Çağlar (DŞ’69)
Ortaokul Veli Bağışçısı Faruk Bilgilioğlu ve Yönetim Kurulu Üyesi Celalettin Çağlar (DŞ’69)

 

Kurumsal Mezun Bağışçımız UPS firmasının sertifikasını Ülke İnsan Kaynakları Müdürü  Ufuk Kardaş, Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Üyesi Zeynep Necipoğlu’nun elinden aldı.
Kurumsal Mezun Bağışçımız UPS firmasının sertifikasını İnsan Kaynakları Müdürü Ufuk Kardaş, Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Üyesi Zeynep Necipoğlu’nun elinden aldı.

 

Mezun Bağışçı Kaan Tombalak ve  Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Üyesi Zeynep Necipoğlu
Mezun Bağışçı Kaan Tombalak ve Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Üyesi Zeynep Necipoğlu

 

Mezun Bağışçı Mustafa Pilav ve  Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Üyesi Zeynep Necipoğlu
Mezun Bağışçı Mustafa Pilav ve  Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Üyesi Zeynep Necipoğlu

 

Çifte Diplomalı Bağışçı KVK Teknoloji Ürünleri’nin sertifikasını Finanstan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı  Metin TAHIL ile İş Destek Birim Müdürü  Tanyel Sürücü, Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Üyesi Cem Şipal’in elinden aldı.
Çifte Diplomalı Bağışçı KVK Teknoloji Ürünleri’nin sertifikasını Finanstan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Metin Tahıl ile İş Destek Birim Müdürü Tanyel Sürücü, Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Üyesi Cem Şipal’in(DŞ'82) elinden aldı.

 

Çifte Diplomalı Bağışçı Hasan Haluk Soydan’ın adına  sertifikası  BİRNUR Gökalp’e Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Üyesi Haldun Boz (DŞ’77) tarafından takdim edildi.
Çifte Diplomalı Bağışçı Hasan Haluk Soydan’ın adına sertifikası Birnur Gökalp’e Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Üyesi Haldun Boz (DŞ’77) tarafından takdim edildi.

 

Vasiyet Bağışçısı Nevcivan Karaçivi  ile Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Üyesi Haldun Boz (DŞ’77)

Vasiyet Bağışçısı Nevcivan Karaçivi ile Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Üyesi Haldun Boz (DŞ’77)

 

Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı M. Tayfun Öktem (DŞ’82)
Misbah Muhayyeş Vakfı adına Temel Taş Bağışçı sertifikasını Vakıf Yöneticisi Meral Muhayyeş’e Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı M. Tayfun Öktem (DŞ’82) tarafından takdim edildi.

 

Kurucu Bağışçı Mustafa Haluk Yılmaz ile Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı M. Tayfun Öktem (DŞ’82)
Kurucu Bağışçı Mustafa Haluk Yılmaz ile Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı M. Tayfun Öktem (DŞ’82)

 

 Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı M. Tayfun Öktem (DŞ’82) ile Vasiyet Bağışçısı Gül Ergi
 Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı M. Tayfun Öktem (DŞ’82) ile Vasiyet Bağışçısı Gül Ergi

 

Vasiyet Bağışçısı Aydoğan Akarsu ile Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı M. Tayfun Öktem (DŞ’82)

Vasiyet Bağışçısı Aydoğan Akarsu ile Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı M. Tayfun Öktem (DŞ’82)

Vasiyet Bağışçısı Ayşe Alpagut ile Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı M. Tayfun Öktem (DŞ’82)
Vasiyet Bağışçısı Ayşe Alpagut ile Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı M. Tayfun Öktem (DŞ’82)

 

Vasiyet Bağışçısı Ersin Gürevin ve Erman Süsler
Vasiyet Bağışçıları Ersin ve  Süheyla Gürevin, Yönetim Kurulu Başkan Vekili  Erman Süsler ile Darüşşafakalı öğrencilerin elinden sertifikalarını aldı.
Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?