Darüşşafaka’nın gençlerinden Kuvayi Milliye Destanı ve Ata’ya Sesleniş

 ›  Haberler  › ↓ 

Covid-19 tedbirleri gereği bu yıl 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı okullarında kutlayamayan Darüşşafakalı öğrencilerin bayram coşkusu evlere sığmadı. İşte Daçkalı gençlerin 19 Mayıs performansı…

Her yıl büyük bir coşkuyla kutlanan 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı bu yıl evlerde kutlanıyor. Türkiye’nin dört bir yanında evlerinde olan Darüşşafakalı gençler birlikte sahneye çıkamasalar da 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı için güzel bir performans sergilemekten geri durmadılar.

Darüşşafaka Lisesi Tiyatro Kulübü öğrencileri Kuvayi Milliye Destanı’nı kendilerini izlemek isteyenler için memleketlerinden seslendirdi.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün; “Spor, yalnız beden kabiliyetinin bir üstünlüğü sayılmaz. İdrak ve ahlak da bu işe yardım eder. Zekâ ve kavrayışı kısa olan kuvvetliler, zekâ kavrayışı yerinde olan daha az kuvvetlilerle başa çıkamazlar. Ben sporcunun zeki, çevik ve aynı zamanda ahlaklısını severim.” sözünü akıllarından hiç çıkarmayan Darüşşafaka’nın sporcu gençleri ise kazandıkları madalyalarla bu özel günde Ata’ya seslendi.

Öktem: "Fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür’ gençler yetiştiriyoruz"

Ulu Önder Atatürk'ün gençlere armağanı 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutlayan Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı M. Tayfun Öktem, "'Cumhuriyeti biz kurduk, onu yükseltecek ve yaşatacak olan sizsiniz,' diyen Atatürk, modern Türkiye’yi gençlere emanet etmiştir. Darüşşafaka Cemiyeti olarak 157 yılıdır yıldır çağdaş eğitimin tüm olanaklarını gençlerimize sunarak bu amaç doğrultusunda ‘fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür’ gençler yetiştiriyoruz. 157 yıldır eğitimde fırsat eşitliği misyonundan taviz vermeden ülkemiz gençlerinin yaşamlarını değiştiren Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu adına, Cumhuriyetimizin Kurucusu Ulu Önder Atatürk'ün 19 Mayıs 1919’da Samsun’a çıkarak Kurtuluş Savaşımızı başlatmasının 101.  yıl dönümünde, Darüşşafaka ailesinin ve ulusumuzun 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutlarım.”

Arpacı: " Darüşşafakalı gençlerimizle gururlandık"

Darüşşafaka Eğitim Kurumları Genel Müdürü Ebru Arpacı ise şu görüşleri dile getirdi: "Darüşşafaka Lisesi öğrencileri her yıl aylar öncesinden başlar, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün, onlara armağan ettiği bayramı coşkuyla kutlamak için hazırlıklara…. Bu yıl yaşadığımız olağanüstü koşullara rağmen lise öğrencilerimiz ve öğretmenlerimiz, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı anlamına uygun kutlamak için yine aylar öncesinden çalışmaya başladı. Tiyatro Kulübü öğrencilerimiz Kuvayi Milliye Destanı’nı kendilerini izlemek isteyenler için memleketlerinden seslendirdi. Bir kez daha yaşam boyu öğrenen, evrensel değerleri benimsemiş, özgüvenli, ülkesine ve topluma karşı görev ve sorumluluklarının bilincinde lider bireyler olarak yetişmeleri için var gücümüzlü çalıştığımız Darüşşafakalı gençlerimizle gururlandık. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlu olsun!"

Darüşşafakalı Gençlerin 19 Mayıs Performansı:

Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?