Darüşşafakalıların Kurduğu Bir Şirket: Yeşil Siyah Denizcilik Lojistik

 ›  Haberler  › ↓ 

Mükremin Altuntaş (DŞ 1993), Gürol Haliloğlu (DŞ 2000), Erhan Cekiç (DŞ 1993) ve Sevinç Büyükuran (DŞ 2003) Darüşşafaka’da tanışmışlar. Mezun olduktan sonra birlikte bir şirket kurmaya ve adını “Yeşil Siyah” koymaya karar vermişler. “Yeşil Siyah” faaliyete geçer geçmez, kazandığı ilk paradan, ismini renklerinden aldığı Darüşşafaka’ya bağış yaptı. Bağışçılarımızdan “Yeşil Siyah Denizcilik Ltd Şti”, üç Darüşşafakalı tarafından kurulmuş, yepyeni bir şirkettir.

Yeşil Siyah, Dökme Tehlikeli Sıvı Kimyasal Hammadde Taşımacılığında Türkiye’nin ilk ve tek  bağımsız  aracılık (brokerlik)  şirketidir. Global piyasada, Amerika’dan  Avrupa’ya, Çin’e, Hindistan’a uzanan portföyündeki dünyanın önde gelen “trading house”larına  hizmet vermekte, kimyasal tanker taleplerine lojistik çözümler üretmektedir. Türkiye’de bu alanda  profesyonel manada bu işi yapan başka bir firma henüz yoktur. Şirket her ne kadar henüz çok yeni de olsa, 3 ay gibi çok kısa bir sürede; uluslararası ve  lokal piyasada  kabul görmüş ve sektörün ağır taşlarından biri olarak yerini almış durumdadır.  Şirketin kurucuları Mükremin Altuntaş (1993), Gürol Haliloğlu (2000) ve Sevinç Büyükuran (2003) misyonlarını şöyle açıklıyorlar:

“Bizler bugün maddi manevi her şeyimizi borçlu olduğumuz ve bu aidiyeti  belgelemek adına  renklerini kendimize gururla isim yaptığımız Yuvamıza layık olmak adına; uluslararası güvenilir ve başarılı  bir işletme ve her birimiz basiretli birer işadamı olmaya son derece kararlıyız. Darüşşafakalı 4 kardeş olarak çıktığımız bu maratonda, yeni kardeşlerimizle çoğalarak koşmak, sadece Darüşşafakalıların çalıştığı ve yetiştiği çok uluslu ve güçlü bir şirkete dönüşmek ve bu gücü yeniden Darüşşafakamıza olan minnet ve şükran borcumuzu ödemek için seferber etmek en büyük idealimiz.”

Kardeşlerimize başarılar dileriz! Yolları açık, kazançları bol olsun! 

Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?