Darüşşafakalılardan Siemens’e teşekkür ziyareti

 ›  Haberler  › ↓ 

Darüşşafaka Robot Kulübü öğrenci ve öğretmenleri, kulübe son dört yıldır destek veren Siemens’in Gebze’deki üretim tesislerini ve Siemens Türkiye ekibini ziyaret etti. Siemens Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı & CEO’su ve Darüşşafaka Yüksek Danışma Kurulu Üyesi Hüseyin Gelis’in de katıldığı buluşmada öğrencilere Darüşşafaka Cemiyeti Başkan Vekili Hakan Tahiroğlu ve Yönetim Kurulu Üyesi Fırat Tekin de eşlik etti.

Darüşşafakalı öğrenciler, Siemens'in sponsorluğuyla ABD'de bu yıl katıldıkları FRC San Francisco Bölgesel Turnuvası ve FRC Dünya Şampiyonası’ndaki deneyimlerini paylaştı. Daçkalılar, San Francisco’dan turnuvanın en prestijli ödülü olan “Chairman’s Award” kazanmış ve bu başarısıyla Houston’da düzenlenen FRC Dünya Şampiyonası’na katılmaya hak kazanmış, Dünya Şampiyonası’ndan ise “Team Spirit” (Takım Ruhu) ödülüyle yurda dönmüştü. 

Ziyarette, Darüşşafaka Robot Kulübü’ne verdiği desteklerle Darüşşafaka’nın “Çifte Diplomalı Bağışçısı” olan Siemens Türkiye’nin bağışçı sertifikası, Hüseyin Gelis’e Hakan Tahiroğlu ve Fırat Tekin tarafından takdim edildi.  

Ayrıca Hüseyin Gelis'e bir teşekkür mektubu yazan Darüşşafakalı öğrenciler, bu mektubu kendisine okuduktan sonra Darüşşafaka Robot Takımı'nın şampiyonluk fotoğrafıyla birlikte takdim etti. 

Daha sonra Siemens üretim tesislerini gezen öğrenciler, farklı bölümlerde çalışan profesyonellerle bir araya gelip yaptıkları işlerle ilgili bilgi alma fırsatını da yakaladı. İş sağlığı güvenliği, üretim, ARGE ve mühendislerin bir gününün nasıl geçtiği hakkında bilgilendiler. 

Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?