Darüşşafakalılardan basketbol dünyasının kalbine yolculuk

 ›  Haberler  › ↓ 
darussafaka_nba.jpg
 
Darüşşafaka Lisesi öğrencileri Arda Mert Ok, Mert Can Özdemir ve Merve Koyuncu Sultanhisar, 04 Şubat 2014 Salı günü ABD’ye unutulmaz bir seyahate çıktı.
 
ABD Dışişleri Bakanlığı’nın inisiyatifi olan SportsUnited ve Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) iş birliğiyle düzenlenen programda, Darüşşafakalı öğrenciler ve öğretmenleri eski milli basketbolcu Candan Tekin, 04 -17 Şubat 2014 tarihleri arasında ABD'de basketbol etkinliklerine ve eğitimlerine katılacak. ABD’nin başkenti Washington DC ve New Orleans şehirlerine gidecek olan Darüşşafakalılar için son durak ise 16 Şubat’ta gerçekleşecek NBA All-Star Şenliği. Projeye katılan altı uluslararası heyetten biri olan Darüşşafakalılar, SportsUnited programı kapsamında, Nijerya, Kırgızistan, Lübnan, Arjantin ve Güney Kore’den genç sporcularla birlikte iki hafta boyunca Amerika’da deneyim kazanacak.
 
Projeye katıldığı için oldukça heyecanlı olduğunu belirten Arda Mert Ok duygularını, “Kültürel aktivitelerde bulunup, birbirimizin kültürünü tanıyacağız. Basketbol için bir araya gelecek olmamız da çok güzel bir şey. Sonuçta hepimiz basketbolu seven insanlarız,” şeklinde özetledi.
 
TBF Başkanı Turgay Demirel ise projeyle ilgili; “TBF’de asıl hedefimiz sporumuzun etkisini arttırmak ve gençlerimizi güçlendirmek. Bu yüzden SportsUnited ve Darüşşafaka ile olan iş birliğimizden çok memnumum. PASS IT ON adlı yeni sosyal sorumluluk programımız çerçevesinde bu projeyi gerçekleştirmek oldukça sevindirici” şeklinde konuştu.
 
Twitter (@TurkishBBall ve @sportsdiplomacy), Facebook (SportsUnited-U.S. Department of State) ve Instagram’da (@sportsdiplomacy) Arda, Merve ve Mert’in seyahatini takip edebilirsiniz.
 
 
Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?