Darüşşafakalılar “Yuva”larına döndü!

 ›  Haberler  › ↓ 
YUVAYA_DONUS_2012_3.JPG
150. kuruluş yıldönümünü kutlayacağı 2013’e girerken Türkiye’nin 65 ilinden 1000’e yakın öğrencisiyle yeni eğitim-öğretim yılına başlayan Darüşşafaka Eğitim Kurumları, tarihinde ilk kez bu yıl, 14 Nisan 2012 tarihli tüzük değişikliğinin ardından, babasını kaybetmiş çocuklarla birlikte annesini kaybetmiş çocuklarla da “Yuvaya Dönüş Partisi” düzenledi.
 
YUVAYA_DONUS_2012_4.JPG

16 Eylül Pazar günü saat 18.30'da Darüşşafaka Eğitim Kurumları’nın Maslak yerleşkesinde düzenlenen geleneksel “Yuvaya Dönüş Partisi”nde, ağabeyleri, ablaları ve Darüşşafaka dostlarıyla bir araya geldi.
 

YUVAYA_DONUS_2012_5.JPG

Partiye, Darüşşafaka Cemiyeti ile Darüşşafaka Eğitim Kurumları'nın yöneticileri, Darüşşafaka’dan yetişenler, öğrenciler, öğretmenlerin yanı sıra Darüşşafaka bağışçıları ve Darüşşafaka’ya gönül verenler katıldı. 


YUVAYA_DONUS_2012_1.JPG
Adnan Ersan, TÜYAP Genel Sekreteri Ferda Tuncer, Zekeriya Yıldırım, Davut Ökütçü, Darüşşafakalı öğrencilerle birlikte...

"İkinci Yuvaları"na dönen Darüşşafakalıları, ekim ayından itibaren Birleşmiş Milletler Türkiye Daimi Temsilciliği görevine başlayacak, 1966-74 yılları arasında Darüşşafaka’da okumuş, Büyükelçi, Müsteşar Genel Siyasi İşler Yardımcısı Halit Çevik de yalnız bırakmadı. Yaz tatilini ailelerinin yanında geçiren Darüşşafakalı öğrencilerinin öğretmen ve arkadaşlarıyla hasret giderdiği partide, okula bu yıl yeni başlayan 120 minik 4. sınıf öğrencisi de Darüşşafakalı abla ve ağabeyleriyle tanışıp kaynaştı.

YUVAYA_DONUS_2012_6.JPG

Eğlenceli saatlerin yaşandığı ve “Bir yıl sonra yine birlikteyiz” sloganıyla sona eren partiyle, Darüşşafaka ailesi üyeleri, yeni ders yılına moral depolayarak girdi.

Yuvaya Dönüş Partisi 2012'nin fotoğraflarına ulaşmak için tıklayınız.

Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?