Darüşşafakalılar yeni yılın ilk buluşmasında bir araya geldi

 ›  Haberler  › ↓ 
22-OCAK-BULUSMA_rsz.jpg
 
Darüşşafaka Ailesi, 22 Ocak 2014 Çarşamba günü Darüşşafaka Life Gym’de, Darüşşafaka Cemiyeti, Darüşşafakalılar Derneği ve Darüşşafaka Spor Kulübü’nün ortaklaşa düzenlediği etkinlikte bir araya geldi.
 
22-ocak-mezunlar (6)_rsz.jpg22-ocak-mezunlar (9)_rsz.jpg
 
Farklı dönemlerden Darüşşafakalıları buluşturan etkinlikte, yemek eşliğinde bir yandan eski günler yad edilirken diğer yandan 150. yılını kutlayan Darüşşafaka’nın bugünü ve geleceği konuşuldu.
 
22-ocak-mezunlar (13)_rsz.jpg

22-ocak-mezunlar (12)_rsz.jpg22-OCAK-BULUSMASI_rsz.jpg
 
Etkinlikte bir sunum yapan Yönetim Kurulu Başkanı M. Talha Çamaş, Darüşşafaka ile ilgili gelişmelerden ve yeni projelerden bahsetti. Cemiyetin hep daha fazla çocuğun yaşamını değiştirmeyi hedeflediğini ve bunun için çalıştığını vurgulayan Çamaş, Darüşşafakalıları 1 Haziran’da Türkiye’nin 20 ilinde yapılacak Darüşşafaka Sınavı için yürütülen tanıtım kampanyasına destek olmaya çağırdı. Çamaş sunumunda, 2013-2014 eğitim ve öğretim yılında öğrencilerin elde ettiği başarılara da yer verdi ve “Bu başarı hepimizin” dedi. Çamaş ayrıca, SPK Kurumsal Yönetim İlkelerine Uyum Derecelendirme Notu alan ilk Sivil Toplum Kuruluşu olması sebebiyle Darüşşafaka’nın 15 Ocak’ta Türkiye Kurumsal Yönetim Derneği tarafından ödüle layık görüldüğü bilgisini paylaştı. Darüşşafaka’nın eşitlik, saydamlık, hesap verebilirlik ve sürdürülebilirlik ilkelerine vurgu yaptı.
 
22-ocak-mezunlar (2)_rsz.jpg
Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı Talha Çamaş, Darüşşafakalılar Derneği Başkanı Necip Akbaş, Darüşşafaka Spor Kulübü Başkanı Ümit Başkırt
 
Darüşşafaka Spor Kulübü Başkanı Ümit Başkırt ise, sporda Darüşşafaka-Doğuş iş birliğinin çerçevesi ve bu iş birliğinin Darüşşafaka Spor Kulübü ve Cemiyet’e kazanımları hakkında Darüşşafakalıları bilgilendirdi.
 
Etkinlikte söz alan Osman Osmanağaoğlu, özellikle yeni kampüs projesi ile ilgili araştırmaları sonucu edindiği bazı görüşlerini dile getirdi. Cemiyet yönetimi kendisini, bu görüş ve araştırma sonuçlarını daha detaylı paylaşması için bir toplantıya davet etti.
 
Etkinlikte ayrıca, "Darüşşafaka-Ülkemin Aydınlık Yüzü" ve "Zamanın Gülen Yüzleri" adlı belgeselleri hazırlayarak, Ulusal Kanal aracılığıyla kamuoyuyla buluşturan ve Darüşşafaka'nın tanıtımına anlamlı bir katkı sunan Dilşat Zülkadiroğlu'na Talha Çamaş tarafından bir teşekkür sertifikası takdim edildi.

dilsat-hanim_rsz.jpg
Dilşat Zülkadiroğlu
 
Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?