Darüşşafakalılar Uzay Kampı Türkiye 2015'teydi

 ›  Haberler  › ↓ 

Darüşşafaka'dan 8. sınıf düzeyinde 15 öğrenci, 01-06 Şubat 2015 tarihleri arasında İzmir’de düzenlenen Uzay Kampı Türkiye'ye Marmara Park AVM sponsorluğuyla katıldı.

uzay-kampi-2015_rsz.jpg

Oryantasyon sürecinden itibaren kendilerini eğlenceli bir öğrenme ortamının içinde bulan öğrenciler; Güneş sistemini, evreni, ilk mekikleri, ilk astronotları ve ilk uzay çalışmalarını öğrenmenin yanında uzay araştırmacıları gibi hissettikleri eğitime de tabi tutuldular.

ip cambazı-uzay-kampi-2015_rsz.jpg

Astronot kıyafetleri giydiler, yer çekimsiz ortamda hareket etmeye çalıştılar, Ay yürüyüşü yaptılar. Astronotların uzayda spor yaptıkları aletleri, uzayda olsalardı hangi hareketleri yapabileceklerini gösteren simülatörleri kullandılar. 360 derece her yöne hareket ettiler, sürtünmesiz bir hayatı sadece teoride bilmekle yetinmeyip hissettiler. Bir mekiği uzaya gönderip başarıyla indirebilecekleri bir simülatör eğitimine katıldılar. Kendi roketlerinin tasarımını yapıp gökyüzüne fırlattılar.

uzay-kampi-2015-uçuş görevi eğitimi_rsz.jpg

Darüşşafakalı öğrenciler, eğitimlerinin yanı sıra Mars Kolonileri, Uçuş Görevi, Arma Tasarımı ve çeşitli bilgi yarışmalarında oldukça başarılı performans gösterdi ve “Arma Tasarımı Yarışması”nda birincilik aldı.

Uzay Kampı'na Katılan Darüşşafakalılar:

Ali Akgül - 8A
Yasemin Yur - 8B
Açelya Avcı - 8C
Deniz Şengün - 8C
Zehra Nur Şahin - 8D
Selin Karakaş - 8D
Ezgi Nur Aydınyılmaz - 8D
Şevval Ayşe Yaşartürk - 8D
Adem Yurt - 8D
O.Doğuhan Aras - 8E
Cem Arda Fil - 8E
Nur Evşan Birinci - 8E
Lidya Zarif - 8E
Ceyda Yalçın - 8E
Yiğit Fatih Çakıllı - 8E

Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?