Darüşşafakalılar sporcudur!

 ›  Haberler  › ↓ 

Her öğrencinin ilgi ve yetenekleri doğrultusunda mutlaka en az bir spor dalıyla ilgilendiği Darüşşafaka’da öğrenciler sene boyunca müsabakalara katılarak okullarına gurur verici başarılar kazandırmaya devam ediyor. 

BADMİNTON 

Sarıyer İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen 2016-2017 Eğitim ve Öğretim Yılı Okul Sporları Şehit Ömer Halisdemir Sezonu Badminton Müsabakaları 18 Nisan’da Metin Oktay Spor Salonu’nda gerçekleştirildi. Müsabakalarda Darüşşafaka Genç Kız ve Genç Erkek Takımları Sarıyer birincisi oldu.

Emine Beyza Usta, Nisanur Sefer, Ezgi Şimşek, Cansel Günyaz, Hilal Çelebi, Ayhan Kale, Hakan Mavi, Ömer Öz, Mazlum Baransel 

Öğretmen: Duygu Saatçioğlu

BASKETBOL

Sarıyer İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen 2016-2017 Eğitim ve Öğretim Yılı Okul Sporları Şehit Ömer Halisdemir Sezonu Basketbol Müsabakaları, Metin Oktay Spor Salonu’nda gerçekleştirildi. Müsabakalar sonucunda Darüşşafaka Genç Kız Basketbol Takımı ve Darüşşafaka Küçük Kız Basketbol Takımı Sarıyer ikincisi, Darüşşafaka Yıldız Kız Basketbol Takımı Sarıyer üçüncüsü oldu. 

Darüşşafaka Genç Kız Basketbol Takımı: Beyza Bebe, Betül Sena Çaylı, Beyzanur Kapan, Begüm Tüylüoğlu, Beyza Baran, Esranur Seven, Mümine Bengusu Şahin, Nur Evşan Birinci, Merve Tan, Tutku Bulut

Öğretmen: Mehmet Özgencigör

Darüşşafaka Küçük Kız Basketbol Takımı: Esra Kurt, Saliha Gökgöz, Nur Işıl Özkan, Emine Bilgi, Beyzanur Kutlu, Kübra Kolak, Menekşe Ezgi Akyol, Zeynep Bayraktar, İrem Melek Toklukcu, Asya Yanmaz, Gözde Kaplı, Nehir Yıldırım, Nilsu Çınar, Büşra Koyuncu, Deniz Holinoğlu, Hilal Mert, Marziye Tutar, Aybüke Konukcu, Zeynep Kavlak, Berrak Çorumlu, Marziye Tutar

Öğretmen: Mehmet Özgencigör

Darüşşafaka Yıldız Kız Basketbol Takımı: Sudenaz Aygör, Melike Zenginsoy, İlayda Çam, Sena Sezgin, Zeynep Nur Burcu, Güller Yazgı Akata, Şilan Doğan, Beril Diyarbekirlio, Cansu Akdaş, Beyza Nur Göksel, Fatma Sude Eser, Döndü Nur Ata, Beril Savmaz

Öğretmen: Mehmet Özgencigör

MASA TENİSİ

Sarıyer İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen 2016-2017 Eğitim ve Öğretim Yılı Okul Sporları Şehit Ömer Halisdemir Sezonu Masa Tenisi Müsabakaları, İTÜ GVO Spor Salonu’nda gerçekleştirildi. Darüşşafaka Küçük Erkek Masa Tenisi Takımı ve Darüşşafaka Küçük Kız Masa Tenisi Takımı Sarıyer üçüncüsü, Darüşşafaka Yıldız Kız Masa Tenisi Takımı Sarıyer dördüncüsü oldu.

Darüşşafaka Küçük Erkek Masa Tenisi Takımı: Ali İhsan Kara, Emirhan Ayaz, Halil Binboy, Muzaffer Uzun, Ali Eren Aksoy, Ege Doğan

Öğretmen: Tülin İlyas

Darüşşafaka Küçük Kız Masa Tenisi Takımı: Hayriye Ak, Helin Yeniçeri, Sıla Ceren Er, Feriha Sıla Şaşmaz, Esmanur Sarı

Öğretmen: Tülin İlyas

Darüşşafaka Yıldız Kız Masa Tenisi Takımı: Zeynep Yurtsuver, Beyza Buse Akdin, Büşra Turgut, İdil Dodak, Ümre Akalp

Öğretmen: Tülin İlyas

Tüm Haberlere Göz Atın