Darüşşafakalılar, NBA All-Star Multination Basketball Sports Visitors Programı’na katıldı

 ›  Haberler  › ↓ 
sports-diplomacy.JPG
 
Darüşşafaka Lise Basketbol Takımı öğrencileri arasından seçilen Arda Mert Ok, Merve Koyuncu, Mert Can Kaya ve antrenörleri Candan Tekin, Amerika Birleşik Devletleri'nde düzenlenen NBA All-Star Multination Basketball Sports Visitors Programı’na katıldı.
 
sports-diplomacy (2).jpg
 
Darüşşafakalılar, 05-17 Şubat 2014 tarihleri arasında Amerika Birleşik Devletleri ve Türkiye Basketbol Federasyonu’nun daveti üzerine, “The U.S. Department of State Bureau of Educational and Cultural Affairs Sports Diplomacy Division”ın (ABD Dışişleri Bakanlığı Eğitim ve Kültür İşleri Bürosu Spor Diplomasisi Birimi) toplumlar arası diyalog ve anlayışı spor yoluyla geliştirmek amacıyla düzenlediği “NBA All-Star Multination Basketball Sports Visitors” programına Türkiye'yi temsilen katıldı.
 
 
sports-diplomacy (1).JPG
 
 
 
Arjantin, Kırgızistan, Lübnan, Nijerya, Güney Kore ve Türkiye’den on sekiz genç sporcu ve altı antrenör, basketbolun merceğinden Amerikan kültürü ve değerleri hakkında bilgi aldı ve bunun yanı sıra farklı ülkelerden sporcularla bir araya geldi.
 
Öğrenciler; programda yer alan basketbol antrenmanları, eğitimleri, çeşitli çalışmalar, okul, üniversite ve spor salonu ziyaretleri gibi birçok faaliyete katıldı. Ayrıca New Orleans’ta düzenlenen NBA All-Star maçlarını da izleme fırsatı yakalayan öğrenciler, programlarını başarıyla tamamlayarak sertifikalarını aldı.
 
Sporcular: Arda Mert Ok, Merve Koyuncu, Mert Can Kaya
Basketbol Antrenörü: Candan Tekin
 
 
 
 
 
 
 
 
Öğrenciler değerlendirmelerini 6 Mart 2014 Perşembe günü, Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Turgay Demirel ve Türkiye Basketbol Federasyonu Dış İlişkiler Direktörü Dr. Emir Turam’la paylaştı.
 
sports-diplomacy-sunum.JPG
Candan Tekin, Nevzat Kulaberoğlu, Arda Mert Ok, Mert Can Kaya, Turgay Demirel, Merve Koyuncu, Emir Turam
Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?