Darüşşafakalılar Kitapcan'la okuyor

 ›  Haberler  › ↓ 

Darüşşafaka Lisesi 1969 dönemliler ve yurt dışında yaşayan Darüşşafakalılar, 6E ve 6F sınıfının "Kitapcan Velisi" oldu.

"Kitapcan Velilerini Arıyor" kampanyası, Darüşşafaka'da iki sınıfı daha "Kitapcan" kartlarıyla buluşturdu. Darüşşafaka Lisesi'nden 1970 yılı mezun olan Bülent Şenver’in kurduğu Herkese Kitap Vakfı iş birliğiyle hayata geçirilen kampanya, bugüne kadar 300'e yakın Darüşşafaka öğrencisini diledikleri kitapları satın alma mutluluğu yaşattı.

Son olarak aralarında Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı Talha Çamaş'ın da bulunduğu Darüşşafaka Lisesi 1969 dönemliler ve yurt dışında yaşayan Darüşşafaka Ortaokulu 6E ve 6F sınıfındaki öğrencilerinin "Kitapcan Velisi" oldu.

Darüşşafaka Ortaokulu 6E ve 6F sınıfı öğrencileri, 14 Mayıs'ta Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı Talha Çamaş (DŞ'69), Herkese Kitap Vakfı Kurucu Başkanı Bülent Şenver (DŞ'70), Darüşşafaka Ortaokul Müdürü Ayşe Görey ile 1969 dönemini temsilen Halit Akyalçın, İsmail Özsürücü, Mustafa Aslaner, Mustafa Asparuk ve Nihat Avcıer'in  elinden "Kitapcan" kartlarını aldı. Böylelikle 6E ve 6F sınıfı öğrencileri, 1969 dönemli Darüşşafakalıların desteğiyle her ay 30 TL para yüklenecek "Kitapcan" kartlarıyla D&R mağazalarından diledikleri kitapları satın alabilecek.

Darüşşafakalı öğrenciler, ağabeylerinin elinden kartlarını alırken diledikleri konularda sözler verdi. Kimi yemeklerini hiç israf etmeyeceğine kimi derslerinde daha başarılı olacağına kimi doktor olacağına kimi gelecekte Darüşşafaka'nın bağışçısı olacağına dair söz veren öğrenciler, bu cümleleriyle duygusal anlar yaşattı.

Öğrencilerin kitap sevgisini körüklemeyi amaçlayan kampanya, eylül ayından bu yana  Darüşşafaka'da okuyan tüm 5. sınıf öğrencileri ile 6. sınıfın altı şubesindeki öğrencileri, Kitapcan kartı sahibi yaptı.

Kitapcan kartı almayı bekleyen 6. sınıflarda  tek şube kalırken, kampanya  7. sınıflarla devam edecek. Yeni destekçilerle tüm Darüşşafaka öğrencilerini kart sahibi yapmayı hedefleyen kampanyaya isteyen herkes destek verebiliyor.

Törenin ardından Darüşşafaka Eğitim Kurumları Kütüphanesi'nde öğrencilerin Kitapcan kartlarıyla satın aldıkları ve okuduktan sonra kütüphaneye bağışladıkları kitaplarla oluşturulan Kitapcan Kitaplığı'nın da açılışı yapıldı.Kitaplıkta şu an için 200 civarında kitap yer alıyor.

Öğrenciler, kartlarıyla aldıkladıkları kitaplardan dilediklerini buraya bağışlıyor. Her kitapta bağış yapan öğrencinin ismi, sınıfı yazıyor. Böylelikle Daçkalılar, kendilerinden sonra gelen kardeşlerine kitap miras bırakabiliyor.

 

Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?