Darüşşafakalılar Kitap Okur!

 ›  Haberler  › ↓ 
ds-kitap-okur (3)_rsz.jpg
 
50. Kütüphane Haftası'nda Türkiye’nin 81 ilinde aynı gün ve saatte gerçekleştirilen “81 İlde Kitap Okuyoruz” kampanyası kapsamında Darüşşafaka'da da “Darüşşafaka Kitap Okuyor” etkinliği düzenlendi.

ds-kitap-okur (9)_rsz.jpgds-kitap-okur (6)_rsz.jpg
ds-kitap-okur (12)_rsz.jpgds-kitap-okur (17)_rsz.jpg
 
Darüşşafaka Kütüphanesi ve Türkçe Bölümü’nün birlikte düzenlediği, 2 Nisan 2014 Çarşamba günü saat 12.30-13.00 arasında gerçekleşen etkinlikte, herkes kendi seçtiği kitabı okudu.
 
ds-kitap-okur (8)_rsz.jpg
 
Hem öğrenci ve öğretmenler hem de dışarıdan gelen konuklar tarafından ilgiyle karşılanan etkinliğe 5. ve 6. sınıf öğrencileri bahçede, diğer öğrenciler ise sınıflarında kitap okuyarak katıldı.
 
ds-kitap-okur (20)_rsz.jpg
 
50. Kütüphane Haftası, 31 Mart - 6 Nisan 2014 tarihleri arasında ülkemizdeki halk, üniversite, okul vb. tüm kütüphanelerde kendi kullanıcılarına yönelik çeşitli etkinliklerle kutlanıyor. Türk Kütüphaneciler Derneği ile Kültür ve Turizm Bakanlığı Kütüphaneler ve Yayımlar Genel Müdürlüğü’nün “81 İlde Kitap Okuyoruz” kampanyası, toplumun kitap ve kütüphaneye ilgisini çekmek, toplumda okuma alışkanlığı ve okuma kültürü konusunda farkındalık yaratmak için düzenleniyor.
 
ds-kitap-okur (4)_rsz.jpg
 
Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?