Darüşşafakalılar Johnson Wax Sponsorluğunda Mucitler Atölyesi’ne Katıldı

 ›  Haberler  › ↓ 
IMG_3771_rsz.jpg
2010 yılından bu yana kurumsal destekçimiz ve proje ortağımız olan Johnson Wax A.Ş., Darüşşafaka’yı desteklemeyi sürdürüyor.
 
Tüketici ürünleri grubunda, Raid, Glade, Toilet Duck, Off, Pronto, Mr.Muscle, Baygon, BioShout gibi markalarıyla bulunduğu sektörlerde lider konumda olan Johnson Wax A.Ş.’nin sponsorluğunda, Darüşşafaka Eğitim Kurumları 6. Sınıf öğrencileri, 30 Eylül 2012 Pazar günü Mucitler Atölyesi’ne katıldı.
 
IMG_3696_rsz.jpg
 
Mucitler Atölyesi, İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından, anaokulu ve ilköğretim çağındaki çocuklara yönelik fen bilimleri alanında eğitici, eğlenceli ve şaşırtıcı çeşitli etkinlikler düzenlemek amacıyla faaliyetlerini sürdürüyor.
 
IMG_3722_rsz.jpg
 
30 Eylül’de, 20’şer öğrenciden oluşan iki grup halinde toplam 40 Darüşşafaka öğrencisi, Mucitler Atölyesi kapsamında sunulan atölye çalışmalarından Darüşşafaka tarafından belirlenen iki atölyeye katılarak hem zeka geliştirici hem de ilham verici ve eğlenceli bir etkinlikte buluştu. Bu atölyeler, Matematik ve Zeka Oyunları Atölyesi ile Elektrik-Elektronik Atölyesi kapsamında yer alan Rüzgâr Tribünü atölyesiydi.
 
IMG_3705_rsz.jpg
Matematik ve Zeka Oyunları Atölyesi
 IMG_3723_rsz.jpg
Rüzgâr Tribünü Atölyesi
 
Etkinliğe, Johnson Wax A.Ş. Genel Müdürü Ahmet Cüneyt Baktır, İK Direktörü Pınar Kılıç, şirket çalışanlarından Günnur Varol, Hülya Gün, Ebru Elbaşıoğlu ve Didem Başer katıldı. Sabah saat 09:30’da başlayan Mucitler Atölyesi’nde ilk olarak Johnson Wax çalışanları için Darüşşafaka Eğitim Kurumları’nı tanıtıcı bir sunum yapıldı. Atölyeler 10:00’da başladı. 11:30’da gruplar arası atölye değişimi gerçekleşti. Böylelikle her öğrenci iki atölyeye de katılma fırsatı elde etti. Atölyelerin sonunda ise saat 13:00’te hep birlikte yemek yendi ve buluşmayı kutlamak için bir pasta kesildi.
 
IMG_3774_rsz.jpg
IMG_3776_rsz.jpg

Johnson Wax A.Ş., daha önce 2010-2011 eğitim ve öğretim yılında da, Darüşşafaka’nın İstanbul dışından gelen ve haftasonlarını da okulda geçiren öğrencilerinin zamanlarını farklı rol modellerle geçirmelerini sağlamak amacıyla başlattığı kurumsal gönüllülük projelerine destek vermiş, 2011’de ise Darüşşafaka Kız Öğrenci Yatakhanesi’nin ısı yalıtımını yaptırmıştı. 
 
IMG_3791_rsz.jpg
Darüşşafakalı öğrenciler atölye sonrası rüzgâr tribünleriyle oynarken eğlenceli vakit geçirdi. 
Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?