Darüşşafakalılar geleneksel Pilav Günü’nde buluştular

 ›  Haberler  › ↓ 

Darüşşafaka Ailesi’nin üyeleri ve Darüşşafaka dostları, 7 Mayıs’ta Darüşşafaka Eğitim Kurumları kampüsünde düzenlenen geleneksel “Pilav Günü”nde bir araya geldiler.

Atatürk büstüne çelenk konulması, saygı duruşu, İstiklal Marşı ve Darüşşafaka Marşı'nın okunmasıyla başlayan Pilav Günü’nün açılış konuşmasını Darüşşafakalılar Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Burak Alkan yaptı.

 

Darüşşafakalılar Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Burak Alkan
Darüşşafakalılar Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Burak Alkan

Ardından kürsüye gelen Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı Oğuz Güleç, “Bu yıl, eğitimle yaşamları değiştiren Cemiyetimizin 160.; Eğitim Kurumlarımızın 150. ve Cumhuriyetimizin 100. kuruluş yıl dönümü… Bu özel yılı, tüm yıla yayılan etkinliklerle bir şölen havasında kutlamayı planlamıştık. Ancak şubat ayında güzel ülkemizde yaşadığımız ve 50 binden fazla insanımızı kaybettiğimiz deprem felaketlerinin ardından gündemimiz değişti. Tüm enerjimizi, maddi ve manevi tüm gücümüzü depremlerin yarattığı yıkımı onarmak, açtığı yaraları sarmak için kullanmaya karar verdik.” diyerek, Darüşşafaka’nın depremden sonra attığı adımlar hakkında bilgi verdi.

Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı Oğuz Güleç

Darüşşafaka Spor Kulübü Başkanı Abdurrahman Saruhan, Ankara Darüşşafakalılar Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Osman Aktaş, en kıdemli Darüşşafakalı Prof. Dr. Salih Okay Eroskay (DŞ'56) ve en genç Darüşşafakalı Çehre Deniz Can’ın (Darüşşafaka Ortaokulu 5. sınıf öğrencisi) konuşmalarının ardından okul kütüğüne yıl dönümü plaketi çakıldı. Etkinlikte; 1972, 1998 ve 2003 yılında okula giriş yapan Darüşşafakalılara 50, 25 ve 20. yıl sertifikaları takdim edildi.

Darüşşafakalı Prof. Dr. Salih Okay Eroskay (DŞ'56)
ve en genç Darüşşafakalı Çehre Deniz Can

Darüşşafakalılar arasında dayanışmayı artırmak, kardeşlik duygularını pekiştirmek ve genç Darüşşafakalıların ağabeylerini ve ablalarını yakından tanımalarını sağlamak amacıyla her yıl düzenlenen etkinlik; geçtiğimiz sene vefat eden Adnan Dovan’ın (DŞ’73) anısına düzenlenen dostluk turnuvası yarı final ile final maçları ve ödül töreniyle sona erdi.

Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?