Darüşşafakalılar “geleceğe nefes" oldu

 ›  Haberler  › ↓ 
Darüşşafaka Eğitim Kurumları 5.Sınıf Öğrencileri

 “Geleceğe Nefes Ol” projesi kapsamında Tarım ve Orman Bakanlığı’nın düzenlediği, Türkiye genelinde 11 milyon fidan dikmeyi hedefleyen etkinliğe; Darüşşafaka’ya bu yıl başlayan 122 öğrenci, Darüşşafaka Robot Kulübü Sultans Of Turkey, Kocaeli Darüşşafakalılar Platformu'ndan Prof. Dr. Füsun Tülek (DŞ'79), Fikret Eyüpoğlu (DŞ’74), Oğuz Uslu (DŞ'74), Hasibe Tuna (DŞ'82) ile Kocaeli Üniversitesi çalışanları katıldı.

Darüşşafaka Robot Kulübü öğrencilerinin yeni başlayan öğrencilerle birlikte oluşturduğu takımlar ektikleri fidanlarla başarı pozu vermeyi ihmal etmedi

Kocaeli Üniversitesi Uzunçiftlik Nuh Çimento Yüksekokulu'nda gerçekleştirilen etkinlikte, Darüşşafakalı öğrenciler oluşturduğu takımlarla diktikleri bir fidanın sahibi oldu. Ziraat Mühendisi Dr. Fikret Eyüpoğlu’nun (DŞ’74) desteğiyle takım halinde fidanlarını diken öğrenciler, kampanyaya katılmaktan mutluluk duyduğunu belirtti.

Kocaeli Üniversitesi Uzunçiftlik Nuh Çimento Müdür Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Ersoy Kelebekler, Kocaeli Üniversitesi Uzunçiftlik Nuh Çimento Müdürü Prof. Dr. Engin Özdemir, Kocaeli Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Füsun Tülek (DŞ'79).

70 fidanın dikilmesi için büyük emek veren Kocaeli Darüşşafakalılar Platformu ve Kocaeli Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Füsun Tülek (DŞ’79) konuşmasında, “Yeni Darüşşafakalılar ve başarılarıyla bizleri her zaman gururlandıran Robot Kulübü öğrencileriyle böyle bir amaç uğruna bir araya gelmek hepimizi oldukça heyecanlandırdı ve sevindirdi. Yıllar sonra da öğrencilerimizin diktikleri ağaçları ve Darüşşafaka Hatıra Ormanı'nı ziyaret edeceklerine eminim.” dedi.

Kocaeli Üniversitesi Uzunçiftlik Nuh Çimento Müdürü Prof. Dr. Engin Özdemir, Darüşşafaka 5.Sınıflar Ortaokul Müdür Yardımcısı Müge Tuvay ve Kocaeli Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Füsun Tülek (DŞ'79).

Darüşşafaka Eğitim Kurumları 5.Sınıflar Ortaokul Müdür Yardımcısı Müge Tuvay, ağaç dikme alanını Darüşşafakalılara temin eden Kocaeli Üniversitesi Uzunçiftlik Nuh Çimento Müdürü Prof. Dr. Engin Özdemir’e tüm Darüşşafaka ailesi adına teşekkür sertifikası takdim etti.

Etkinlik Kocaeli Üniversitesi Darüşşafaka Hatıra Ormanı önünde çekilen toplu fotoğrafla sona erdi.

Kocaeli Üniversitesi Uzunçiftlik Nuh Çimento Fakülte Sekreteri Sıdıka Tahmaz ve Kocaeli Üniversitesi Uzunçiftlik Nuh Çimento MYO Müdürü Prof. Dr. Engin Özdemir'in de destekleriyle gerçekleştirilen etklinliğin hatırası olarak fakülte binasına plaket asıldı.

 

Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?