Darüşşafakalılar Erciyes Dağı ve Çevresi Bilim ve Doğa Okulları'ndaydı

 ›  Haberler  › ↓ 
kayseri-tubitak-kampi (4)_rsz.jpg
 
TÜBİTAK’ın desteğiyle 18-27 Haziran 2013 tarihleri arasında Kayseri’de dördüncüsü gerçekleştirilen “Erciyes Dağı ve Çevresinde Bilim ve Doğa Okulu”na, Fen ve Teknoloji öğretmenleri Tolga Yamatma eşliğinde Darüşşafaka Eğitim Kurumları'ndan 6. ve 7. sınıfı tamamlamış 8 öğrenci katıldı.
 
kayseri-tubitak-kampi (5)_rsz.jpg
 
Yürütücülüğünü Kayseri Çetin Şen Bilim ve Sanat Merkezi biyoloji öğretmeni Sezer İnan’ın gerçekleştirdiği kampta öğrenciler, alan uzmanı bilim insanlarından jeoloji, botanik, zooloji, kimya, robotik, astronomi, mikrobiyoloji, fotoğrafçılık, matematik, ilkyardım ve yaratıcı drama konularında dersler aldı. Derslerin ardından yapılan arazi çalışmaları ve laboratuar uygulamalarıyla da hem öğrendiklerinin kalıcı olması sağladılar, hem de keyifli vakit geçirdiler.
 
kayseri-tubitak-kampi_rsz.jpg
 
Arazi çalışmalarında öğrenciler Erciyes Dağı çevresindeki jeolojik yapıyı, botanik ve zooloji açısından var olan biyoçeşitliliği, doğadaki matematiği keşfetme şansı buldu.
 
kayseri-tubitak-kampi (1)_rsz.jpg
 
Yapılan diğer aktivitelerde ise değişik görevleri yerine getirebilen robotlar tasarladılar ve bu robotları farklı fen deneylerinde kullandılar. Ayrıca birçok kimya deneyini başarıyla yaparak, matematik alanında da geometrik modeller oluşturdular.
Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?