Darüşşafakalılar Derneği 102 Yaşında

 ›  Haberler  › ↓ 

​Darüşşafaka mezunu bir grup öğrenci tarafından “Daçka Ruhunu” taşıyanlar ve Darüşşafaka’ya gönül vermiş olanlar arasında iletişim ve dayanışmayı geliştirmek,  korumak ve birlik bütünlük içinde olmak amacıyla 8 Ağustos 1908’de kurulan Darüşşafakalılar Derneği, 102. yaşını Üsküdar Red & Black Cafe’de düzenlediği kahvaltıyla kutladı.Darüşşafakalılar Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Alper Yılmaz ile eski başkanı Yalçın Gültekin, Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkan Vekili Davut Ökütçü, “ en kıdemli Darüşşafakalı” Halit Ziya Yılmayan, Sami Musluoğlu ve Şerafettin Çağlayan’ın yanı sıra çok sayıda Daçkalı’yı bir araya getiren organizasyonda 102. yıl coşkusu yaşandı.

Darüşşafakalıları ortak eğitim ortamı ve kültürü temelinde bir araya getiren Darüşşafakalılar Derneği’nin bir iletişim ve dayanışma merkezi olmasını hedeflediklerini belirten Alper Yılmaz, Daçkalıların derneğe daha fazla sahip çıkmasının önemi üzerinde durdu.

Kahvaltının sonunda düzenlenen çekilişle bir çift, Hotel Palmera Resort’te 20-21 Ağustos tarihlerinde hafta sonu tatili kazandı.

Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?