Darüşşafakalılar çaldı, Funda Arar söyledi

 ›  Haberler  › ↓ 
18122011toplu.jpg
Darüşşafaka’da eğitim gören çocuklar yararına dört yıl önce Sezen Aksu ile başlayan, Ferhat Göçer ve Kenan Doğulu’yla devam eden konserlerin bu yılki gönüllüsü Funda Arar, 18 Aralık’ta TİM Show Center’da  sahneye çıktı. Yaklaşık bir buçuk asırdır babası hayatta olmayan, maddi durumu yetersiz çocukların hayatını eğitimle değiştiren Darüşşafaka’nın misyonuna destek veren Türk pop müziğinin güçlü sesi Arar, iki saati aşkın bir süre sahnede kaldı. 
 
18122011salon.jpg

Sarıyer İlçe Milli Eğitim Müdürü Celal Yılmaz Keskin,  Sarıyer İlçe Emniyet Müdürü Ramazan Emekli’nin de izlediği konsere Darüşşafakalılar ve dostları yoğun ilgi gösterdi. Konseri izleyenler arasında Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı Zekeriya Yıldırım, Başkan Vekilleri Davut Ökütçü, Talha Çamaş, Yönetim Kurulu Üyeleri Beşir Özmen, Sertaç Ökten, Mükremin Altuntaş, Darüşşafakalılar Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Necip Akbaş, Darüşşafaka Lisesi Müdürü ve Kampüs Koordinatörü Adnan Ersan ile İlköğretim Müdürü Çiğdem Kaya da vardı.
 
181211_zy.jpg
Zekeriya Yıldırım:
“Darüşşafaka çocukların hayatlarını eğitimle değiştirdi ve değiştirmeye devam ediyor”
Konserin açılış konuşmasını yapan Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı Zekeriya Yıldırım, “Darüşşafaka’nın eğitimde fırsat eşitliği üzerine kurulu misyonu 1863 yılından bu yana hiç değişmedi. Kurulduğu günden bu yana Darüşşafaka yetenekli ama babasını kaybetmiş, mali durumu yetersiz çocukların hayatlarını verdiği eğitimle değiştirdi, değiştirmeye de devam ediyor. Bu yıl aramıza Van’dan, Ağrı’dan, Diyarbakır’dan, Giresun’dan, Tokat’tan, Adana’dan, Balıkesir’den katılan yavrularımız şimdiden aynı sıralardan geçen matematikçi Salih Zeki gibi, yazar Ahmet Rasim gibi, ressam Mahmut Cuda gibi, bürokrasinin tepe noktasına çıkan Necdet Seçkinöz gibi karikatürist Tekin Aral gibi, bu gecenin destekçileri arasında bulunan girişimci Darüşşafakalı ağabeyleri gibi olmanın düşlerini kurmaya başladılar bile. Sizlerin, halkımızın ve bu gece aramızda temsilcileri bulunan Türkiye’nin önde gelen kurumların desteğiyle Darüşşafaka bu kutsal misyonunu bir buçuk asırdır sürdürüyor” dedi. Darüşşafaka yalnızca bir eğitim kurumu olmadığını belirten Yıldırım, “Darüşşafaka 24 saat dolu dolu yaşanan yuvası. Bu yuva değişmeyen bir değerler sistemi içinde yüceliyor. O değerler sisteminin içinde Atatürk ilkeleri var, sevgi saygı şefkat var, dürüstlük var, arkadaşlık, dostluk, dayanışma ve sosyal sorumluluk var” diye konuştu. Yıldırım sözlerini şöyle sürdürdü:“Bu salonda dört yıl önce Sezen Aksu konseri ile yeni bir geleneğin başlangıcını yaptık. Ferhat Göçer ve Kenan Doğulu ile devam ettik. Bu akşam değerli sanatçımız Funda Arar ile karşınızdayız. Kendisi de öğretmen olan Funda Arar ve orkestrası davetimizi seve seve hiçbir karşılık beklemeksizin kabul ettiler. Bu konserle Darüşşafaka gönüllüleri arasına katılan Funda Arar ve orkestra arkadaşlarına Darüşşafaka adına candan teşekkür ediyorum.”
 
181111dacka.jpg
“Arapsaçı”nı Darüşşafakalı öğrenciler çaldı, Funda Arar söyledi
Konserin gerçekleşmesi için destek veren kişi ve kurumlara teşekkür eden Yıldırım, sahneyi Funda Arar’a bıraktı. Darüşşafakalı öğrenciler için sahneye çıkmaktan büyük mutluluk duyduğunu ifade eden sanatçı, bundan sonra da her zaman Darüşşafakalı öğrencilerin yanında olacağını söyledi. İlk albümünden bu yana sevilen şarkılarını seslendiren Funda Arar’ın, Erkin Koray’ın unutulmaz şarkısı “Arapsaçı”nı Darüşşafakalı öğrencilerden oluşan orkestra eşliğinde söylemesi konserin en büyük sürpriziydi. Sanatçının öğrenciler eşliğinde seslendirdiği şarkı izleyenlerden büyük alkış aldı.
181211fundakirmizi.jpg


Sanatçı “Ömrümüzün son demi” adlı Türk sanat müziğinin unutulmaz eseri  ve  bir potporiyle  sevenlerine veda etti. Konserin sonunda Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı Zekeriya Yıldırım sanatçıya, Başkan Vekili Davut Ökütçü ile Yönetim Kurulu Üyesi Sertaç Ökten ise orkestra üyelerine birer teşekkür plaketi  takdim etti. 

181211odul.jpg

Darüşşafakalı öğrenciler adına ise 10. sınıf öğrencisi Nezir Kalkan, sanatçıya yapmış olduğu karakalem portresini  armağan etti. Sanatçı duyarlılığının güzel örneklerinden biri olan Darüşşafaka konserlerinden elde edilen gelir, Türkiye’ni  65 farklı ilinden gelerek, eğitim hayatlarına Darüşşafaka’da devam eden, babası hayatta olmayan ve maddi durumu yetersiz 928 çocuğun beslenme, giyim, barınma ve eğitim giderleri için kullanılacak. 

Darüşşafakalı öğrencilerin çaldığı "Arapsaçı" adlı şarkıyı dinlemek için tıklayınız.

Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?