Darüşşafaka Ailesi yemekte buluştu

 ›  Haberler  › ↓ 

153 yıllık kaliteli eğitim ve şefkat yuvası Darüşşafaka’dan yetişenler, Darüşşafaka Cemiyeti ve Darüşşafakalılar Derneği’nin 18 Şubat 2016 Perşembe günü ortaklaşa düzenlediği yemekte bir araya geldi. 

Cemiyet merkezinde düzenlenen yemeğe Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı Talha Çamaş, Başkan Vekili Fırat Tekin, Yönetim Kurulu Üyeleri Davut Ökütçü ve Mustafa Uğur Demirci, Darüşşafaka Yüksek Danışma Kurulu Başkanı Zekeriya Yıldırım, Darüşşafakalılar Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Kadir Deniz, Darüşşafaka Spor Kulübü Yönetim Kurulu Başkanı Ümit Başkırt ve farklı dönemlerden yaklaşık 140 Daçkalı katıldı. 

Eski dostların buluştuğu, aile ortamında geçen yemekte Talha Çamaş’ın hoş geldiniz konuşmasının ardından Kocaeli’de bir Darüşşafaka Hatıra Ormanı oluşturma girişimini başlatan Darüşşafaka Kocaeli Topluluğu adına Füsun Tülek (DŞ'79) bir sunum yaptı. 

Sakarya Orman Bölge Müdürlüğü ve İzmit Orman İşletmesi aracılığı, Darüşşafaka Cemiyeti ve Kocaeli Üniversitesi destekleriyle hayata geçirilen orman, Kocaeli Üniversitesi Umuttepe Yerleşkesi’nde belirlenen bir alanda kuruluyor. Füsun Tülek, Darüşşafakalıları, açılış töreni 6 Aralık 2015 tarihinde yapılan ormanın oluşturulmasına destek olmaya ve ağaç dikmeye çağırdı.

Sunumun ardından Talha Çamaş, Eğitim Kurumları, Cemiyet ve Rezidanslardaki son gelişmeler, bağışlar ve 2016 gelir - gider bütçe çalışmaları hakkında Darüşşafakalıları bilgilendirdi. Ayrıca 11. sınıf öğrencilerinin hazırladığı DAÇKAFEST konusunda bilgi verip Daçkalılardan kaynak konusunda DAÇKAFEST’e destek vermelerini istedi.

Yemekte ayrıca Darüşşafaka Müzeleri’nden sorumlu Canan Cürgen, Darüşşafaka Cemiyeti Müzesi ve Sait Faik Abasıyanık Müzesi’yle ilgili bir sunum yaptı. Cürgen, Darüşşafakalılardan müze fonu oluşturulmasına yönelik maddi destek istedi ve ayrıca kendilerinde bulunan okulla ilgili görsel, doküman vb. materyalleri Cemiyet Müzesi’nin arşivine bağışlamaya davet etti. 

Darüşşafakalılar Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Kadir Deniz ise 2015’te yapılan dernek faaliyetlerini aktardı ve Daçkalıların derneğe sahip çıkması çağrısında bulundu. 

Darüşşafaka Spor Kulübü Yönetim Kurulu Başkanı Ümit Başkırt da, spor kulübündeki gelişmeler hakkında bilgi verdi. Satranç konusunda okuldaki bazı öğrencilerle özel olarak ilgilendiklerini belirtti. Darüşşafaka Doğuş'un son maç sonuçlarını aktardı ve tüm Daçkalıları basketbol takımını desteklemeye davet etti.

Konuşmaların ardından Darüşşafakalılar etkinlikle ilgili görüşlerini, anılarını, öneri ve temennilerini paylaştı.

Darüşşafakalılar ayrıca, Cemiyet Müzesi'nde çeşitli incelemeler yaptı.

Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?