Darüşşafakalılar Avrupa Dil Günü Kutlamaları’ndaydı

 ›  Haberler  › ↓ 
avrupadilkutlasi_28092013_3.jpg
 
İstanbul Yunan Başkonsolosluğu’nun iş birliğiyle  28 Eylül'de “Hiçbir zaman yeni bir dil öğrenemeyecek ve dil öğrenmenin getireceği avantajlardan faydalanamayacak kadar yaşlı değilsinizdir!” sloganıyla gerçekleşen Avrupa Dil Kutlamalarına, bu yıl Darüşşafaka Eğitim Kurumları’ndan 15 öğrenci dokuzuncu sınıf öğrencisi katıldı.
 
avrupadilkutlasi_28092013_1.jpg
 
İstanbul’daki kültür enstitülerinin ve konsoloslukların bir araya geldiği Avrupa Dil Günü’nde; katılımcı enstitülerin kendi dillerinde yaptıkları “Tadımlık Dil Kursları”  çeşitli dil oyunları, tarihi Pera Bölgesi’nde “Hazine Avı Oyunu” gibi etkinlikler gerçekleşti.  Geleneksel dans kursları (Yunan hasapiko dansı, Arjantin tangosu, Slovak polkası ve Avusturya valsi) ve özel performansıyla vücut perküsyon grubu KeKeÇa bu etkinlikte yer aldı.
 
avrupadilkutlasi_28092013_2.jpg
 
Avrupa Diller Günü hakkında
 
Avrupa Diller Günü,  Strasbourg’da yer alan Avrupa Konseyi’nin inisiyatifiyle, 2001 yılından bu yana 26 Eylül’de kutlanmaktadır. Avrupa çapında 800 milyon Avrupalı’nın 47 üye ülkesiyle temsil edildiği Avrupa Konseyi, okul içinde ve dışında her yaş aralığında daha fazla dil öğrenmeyi teşvik etmektedir. Bu özel gün kapsamında Avrupa çapında, çocuklar için televizyon ve radyo programları, dil kursları ve konferanslar gibi birçok etkinlik düzenlenmektedir. 
 
Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?