Darüşşafakalılar 3 kentte dünya mirasıyla buluştu

 ›  Haberler  › ↓ 
almanya-gezisi-4_rsz.jpg
 
Anadolu Kültür Vakfı ve Dünya Mirası Sit Alanları Mercator Vakfı (Essen-Almanya) desteğiyle, Zollverein Vakfı (Essen) ile Klassik Vakfı (Weimar) ortaklığında yürütülen “Dünya Mirasıyla Buluşmak - 3 Kent 3 Miras” projesine Darüşşafaka'dan 9 ve 10. sınıf düzeyindeki 12 lise öğrencisi katıldı.
 
MWH_Logo01_250px.png

Ocak-Eylül 2013 döneminde gerçekleştirilen ve öğrencilerin tarihi ve kültürel miras alanında farkındalıklarının arttırılmasının amaçlandığı proje kapsamında, Şubat-Mayıs 2013 döneminde Darüşşafaka'da kültürel miras ve sanat odaklı 5 atölye çalışması ve bir tarihi yarımada gezisi gerçekleştirildi.
 


 
Projenin 16-23 Mart 2013 tarihleri arasında Almanya’nın Weimar ve Essen’de gerçekleştirilen uluslararası toplantısına Darüşşafakalı 12 lise öğrencisi ve iki öğretmen katıldı. Projenin İstanbul toplantısı ise, 16-21 Haziran 2013 tarihleri arasında Darüşşafaka ev sahipliğinde 35 Alman konuğun katılımıyla gerçekleştirildi.
 
3kent3mirasist (3)_rsz.jpg
 
3-5 Eylül 2013’te Almanya’nın Essen kentinde gerçekleştirilen değerlendirme toplantısına Darüşşafaka 10. sınıf öğrencileri Zeynep Alemdağ, Elif Karaatlı ve Fatma Bingöl katıldı.
 
dunya-mirasi (2)_rsz.jpg
 
Projede üretilen video, fotoğraf ve ses kayıtlarından oluşan sanatsal üretimler, 4-11 Eylül 2013 tarihleri arasında Essen'de Zeche Zollverein'da sergilendi. Darüşşafakalı öğrencilerin Almanya ziyaretine ilişkin masrafları Anadolu Kültür tarafından karşılandı.
 
almanya-gezisi-3_rsz.jpg
 
Öğrencilerin proje kapsamında yaptıkları tüm çalışmaları Darüşşafaka’daki diğer öğrencilere sunmak amacıyla iki pano hazırlandı; panolar Ekim 2013 süresince sergilendi.
  
Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?