Darüşşafaka'dan yetişenler buluştu

 ›  Haberler  › ↓ 

Darüşşafakalılar, 2017 çalışmaları hakkında bilgilendirildi

Darüşşafaka'dan yetişenler, Darüşşafaka Cemiyeti'nin 2017 yılı çalışmaları, mali tabloları ve 2018 yılı bütçesi hakkında bilgilendirildi.

"Şeffaflık" ve "hesap verebilirlik" ilkeleri doğrultusunda her yıl paydaşları için bilgilendirme toplantıları düzenleyen Darüşşafaka Cemiyeti, 2018 yılının ilk toplantısını Darüşşafaka’da yetişenlere yönelik gerçekleştirdi. Cemiyet Merkezi’nde 1 Şubat Perşembe günü düzenlenen toplantı, 1940’lardan 2000’lere kadar farklı dönemlerde Darüşşafaka’da eğitim almış kuşakları buluşturdu. Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı Talha Çamaş’ın ev sahipliğinde yapılan toplantıya; Yönetim Kurulu Başkan Vekilleri Hakan Tahiroğlu ile Bülent Topbaş, Yönetim Kurulu Üyeleri Fırat Tekin, Davut Ökütçü, Mustafa Demirci, Erman Süsler, Genel Sekreter Senem Başyurt’un yanı sıra Darüşşafakalılar Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Müjde Süme ile Darüşşafaka Spor Kulübü Yönetim Kurulu Başkanı Ümit Başkırt da katıldı.

Talha Çamaş

Darüşşafaka Cemiyeti ve bağlı kurumlarının 2017 yılı çalışmaları, mali göstergeleri ve 2018 yılı bütçesi hakkında bilgi veren Talha Çamaş, tüm Darüşşafakalıları 155. yılda Darüşşafaka Müzesi'ni zenginleştirmek için desteğe çağırdı. Çamaş, Darüşşafaka’ya ilişkin bilgi, belge, fotoğraf, ders materyalleri, forma, yıllık gibi her türlü materyalin Müzeye bağışlanabileceğini hatırlattı.

Ergun Bankoğlu (DŞ’62), Halit Yurdal Tilki (DŞ’59), Talha Çamaş (DŞ'69), Süleyman Sarı (DŞ’80), Özcan Türkakın (DŞ’77), Erman Süsler (DŞ’75), Mehmet Ekin (DŞ'89)...
Darüşşafakalı bir öğrencinin ortaokul süresince eğitim giderlerini destekleyerek “Ortaokul Veli Bağışçısı” olan Süleyman Sarı (DŞ’80) ile Ergun Bankoğlu’na (DŞ’62) “Ortaokul Veli Sertifikası”; bir öğrencinin bir yıllık eğitim giderini destekleyerek “Veli Bağışçısı” olan Özcan Türkakın (DŞ’77), Halit Yurdal Tilki (DŞ’59), Erman Süsler (DŞ’75) ile Mehmet Ekin’e (DŞ’89) “Veli Bağışçısı Sertifikası” takdim edildi. 

Haldun Boz (DŞ'77)

Toplantıda; 2017’de dönem olarak yaptıkları bağışlarla bir öğrencinin bir yıllık eğitim giderini destekleyerek “Veli Bağışçısı” olan 1977’liler adına konuşan Haldun Boz, dönem olarak bağış toplama öykülerini konuklarla paylaştı. Toplantının sonunda Müjde Süme, Darüşşafakalılar Derneği’nin çalışmaları hakkında bilgi verirken, Ümit Başkırt da tüm Daçkalıları, basketbol takımını destek için maçlara davet etti.

Darüşşafakalılar Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Müjde Süme, Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı Talha Çamaş ve Darüşşafaka Spor Kulübü Yönetim Kurulu Başkanı Ümit Başkırt...

Darüşşafaka Korosu'nun 155.yıl için farklı müzik tarzlarında yorumladığı ve ilk kez etkinlikte dinletilen Darüşşafaka Marşı, tüm katılımcılarını beğenisini topladı. Etkinlik, marşın yeni yorumunun hep birlikte söylenmesiyle sona erdi.

Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?