Darüşşafakalı öğretmenler, 24 Kasım'da buluştu

 ›  Haberler  › ↓ 
cemiyet roportaj 129.jpg

Darüşşafaka Life GYM’de düzenlenen yemeğe Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı Zekeriya Yıldırım, Başkan Vekili Talha Çamaş, Yönetim Kurulu Üyeleri Adnan Dovan, Fırat Tekin, Orhan Dıramca, Tunçer Gömeçli, Yedek Üye Oğuz Uslu, Genel Sekreter Ahmet Buldam, Darüşşafaka Lisesi Müdürü ve Kampüs Koordinatörü Adnan Ersan, İlköğretim Müdürü Çiğdem Kaya ve tüm akademik kadro katıldı.
 
ogretmenler gunu-zy 126.jpg

Zekeriya Yıldırım: "Eğitimin ve öğretmenin toplumdaki yeri hiç değişmedi"

Gecede öğretmenlere hitaben bir konuşma yapan Zekeriya Yıldırım,“Belirsizliklerin egemen olduğu bir dünyada yaşıyoruz. Küresel yarış içinde bu belirsizliği aşmaya çalışan ülkeler, çıkışı topluma sağladıkları eğitimin iyileştirilmesinde görüyorlar. Tıpkı Başöğretmenimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün ülkenin bağımsızlığı için savaştığı günlerde ülkenin geleceğini eğitimde gördüğü gibi. Aradan geçen yıllarda eğitimin ve öğretmenin toplumdaki yeri hiç değişmedi. Yaşadığımız bilgi çağında eğitim ve öğretim okul sıraları ile sınırlı olmaktan çıktı, toplumun bütün katmanlarında yaşam boyu süren bir olgu haline geldi. Hangi yaşta, hangi görevde olursak olalım her gün yeni bir şey öğrenmek hepimize mutluluk veriyor. Eğitimde fark yaratmak bireylerin ve toplumların başarılarının belirleyicisi oldu. Cevaplar değil sorular eğitimin kalitesini belirliyor” dedi.

ogretmenler gunu-muzaffer aydin 152.jpg

Zekeriya Yıldırm, Muzaffer Aydın ve Talha Çamaş.

Darüşşafaka’nın 150. kuruluş yılını kutlamaya hazırlanırken, yeni eğitim anlayışını her yönüyle uygulamak istediklerini belirten Yıldırım, “Öğrencilerimizin akademik başarılarının yanında akranlarından farklı yetkinlikler kazanmalarını, onlara rehberlik eden öğretmenlerimizin ise yaşam boyu öğrenme sürecinin içinde olmalarını istiyoruz. Öğretmenlerimizin mesleki gelişmelerini Darüşşafaka çatısı altında sürdürmelerine önem veriyoruz. Darüşşafaka’nın, yetiştirdiği öğrencilerin başarıları kadar öğretmenlerinin yetenekleri, mesleklerine ve kurumlarına bağlılıklarıyla da öne çıkmasını istiyoruz. Son iki yıldır sizlerin de katılımıyla yetkinliklerinizi belirlemeye ve bu yetkinlikler bazında performansların ölçülmesine dönük bir model oluşturma çabası içindeyiz. Modelin çok değer verdiğimiz öğretmenlerimizin mesleki gelişmelerine ışık tutacak bir vasıta olarak görülmesini ve başarısızları ayıklamak yerine başarılı öğretmenlerimizi ödüllendireceğimiz bir platform haline gelmesini arzu ediyoruz.  Bu akademik yılda okulumuzun kapanış töreninde başarılı öğrencilerimizin yanında başarılarıyla öne çıkan öğretmenlerimizi de ödüllendirmeyi planlıyoruz” diye konuştu.

 
ogretmenler gunu-ersan 150.jpg
Zekeriya Yıldırım, Fatma Günsu Kanat, Adnan Ersan ve Talha Çamaş. 

Her yıl başarı çıtasını yükselten Darüşşafaka öğretmenleriyle uzun yıllar beraber olma arzularını dile getiren Yıldırım, Darüşşafaka’da kıdemlenen öğretmenlere şükran borçlu olduklarını belirtti. 
 
ogretmenler gunu-kaya 148.jpg
Zekeriya Yıldırım, Meltem Ceylan Alibeyoğlu ve Çiğdem Kaya. 
 
Darüşşafaka’da görev yapan yabancı öğretmenleri, değişimin ve çeşitliliğin kaynağı olarak gördüklerini kaydeden Yıldırım, “En büyük dileğimiz onların da Darüşşafaka’ya uzun yıllar hizmet etmeleri ve ülkelerine Darüşşafaka’dan aldıkları plaketlerle dönmeleri” dedi.
 
ogretmenler gunutekin.j 135.jpgogretmenler gunu-gomecli 141.jpgogretmenler gunu-dovan 137.jpg
Can Durhan-Fırat Tekin                   Ali Toker-Tunçer Gömeçli               Adnan Dovan-Neşe Aytan
 
Zekeriya Yıldırım’ın yabancı öğretmenler için konuşmasını İngilizce olarak tekrarlamasının ardından Darüşşafaka’da beş, on ve on beş yıldır görev yapan öğretmenlerin ödül törenine geçildi.
 
 ogretmenler gunu-diramca 142.jpgogretmenler gunu-buldam 147.jpgogretmenler gunu-buldam 147.jpg
Orhan Dıramca-Hatice Uslu      Müge Tüvay-Oğuz Uslu          Şükran Demircioğlu-Ahmet Buldam
 
Törende; beşinci yılını dolduran sınıf öğretmeni Can Durhan, ilköğretim müdür yardımcısı Neşe Aytan, müdür başyardımcısı Süleyman Sırrı Ersoy, bilgisayar bölüm başkanı Ali Toker, İngilizce öğretmeni Hatice Uslu, fen bilgisi öğretmeni Müge Tüvay, resim öğretmeni Seçkin Usta, koordinatör rehber öğretmen Şükran Demircioğlu, başbelletmen Serpil Özger’e sertifikaları; on yılını dolduran matematik öğretmeni Meltem Ceylan Alibeyoğlu, beden eğitim öğretmeni Fatma Günsu Kanat ve rehber öğretmen Muzaffer Aydın’a plaketleri takdim edilirken, 21 yıldır Darüşşafaka’da görev yapan altyapı koordinatörü Candan Tekin’e gümüş tabak armağan edildi.
 
ogretmenler gunu-candantekin153.jpg ogretmenler gunu-camas 138.jpg
Zekeriya Yıldırım ve  Candan Tekin                         Talha Çamaş ve Süleyman Sırrı Ersoy.
 
Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?