Darüşşafakalı öğrencilerin yaptığı çantalar CarrefourSA'da "eğitimde fırsat eşitliği" yararına satılıyor

 ›  Haberler  › ↓ 

carrefoursa çantalar_rsz.jpg

CarrefourSA, Darüşşafaka Cemiyeti ile birlikte imza attığı sosyal sorumluluk projesi kapsamında Darüşşafaka Eğitim Kurumları'nda okuyan öğrencilerin yarattığı desenlerle tasarladığı çantaları Türkiye genelinde tüm CarrefourSA hiper marketlerinde satışa sunuyor. Çocukların el becerilerini geliştirmeye yardımcı olurken aynı zamanda eğitimlerine de katkı sağlayacak olan projeden elde edilen tüm gelir Darüşşafaka'da eğitim gören öğrencilerin eğitimi için kullanılacak. Çantalar, Türkiye genelinde CarrefourSA hiper marketlerinde 3 TL'den satışa sunulacak. Elde edilen gelir Darüşşafaka'ya bağışlanacak.

CarrefourSA Genel Müdürü Mehmet Nane, Darüşşafaka ile yürütülen projeye ilişkin yaptığı açıklamada, “CarrefourSA olarak toplum ve geleceğimiz yararına çalışmalar yapmayı her zaman görev bildik. Yaşadığımız topluma karşı sorumluluklarımızı yerine getirmek amacıyla bir parçası olduğumuz bu projeyle CarrefourSA ailesi olarak Darüşşafaka öğrencilerine destek olmaktan çok mutluyuz. Çocuklarımızın yaratıcılıklarını sergilemelerine katkıda bulunmak ve eğitim masraflarının karşılanmasına vesile olmak gurur verici. Öğrencilerimizin yaratıcılık ve üretkenliğine şahit oldukça geleceğe ve geleceğe yaptığımız yatırımları katlayarak artırmaya duyduğumuz heyecan ve inancımız daha da büyüyor” diye konuştu.

Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı Talha Çamaş da, "Darüşşafaka olarak, öğrencilerimizin bilgi birikimi ve hayal gücünü desteklemek amacıyla kurumsal destekçilerimizin değerli katkılarıyla bir dizi proje gerçekleştiriyoruz. CarrefourSA ile başlattığımız alışveriş çantaları projesi de bunun yepyeni güzel bir örneği... Proje, öğrencilerimizin yaratıcı çalışmalarını okulun dışına taşıyıp kendilerine olan güvenlerini pekiştirirken toplumun eğitimde fırsat eşitliği konusunda farkındalığını artıracak. 152 yıllık “eğitimde fırsat eşitliği” misyonumuzun güçlenmesi için hayırsever halkımızın ve eğitimin önemine inanmış kurum ve kuruluşların desteğine ihtiyaç duymaktayız. CarrefourSA’ya bu değerli desteğinden ötürü en içten teşekkürlerimizi sunarız” dedi.

Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?