Darüşşafakalı öğrencilerin tasarladığı ambalaj kağıtları Teknosa’larda yeni yıl mutluluğuna dönüşüyor

 ›  Haberler  › ↓ 

Yeni yıl için geri sayım başlarken Darüşşafaka Eğitim Kurumları ve Teknosa farklı bir çalışmaya imza attı. Teknosa ve Darüşşafaka işbirliğinde bir araya gelen ülkemizin tanınmış tasarımcısı Emre Senan ile Darüşşafakalı öğrenciler, yılbaşı için Teknosa mağazalarına hediyelik ambalaj kağıtları tasarladı.

Birbirinden yaratıcı yeni yıl ambalaj kağıtları 65 ilde 230’un üzerinde Teknosa mağazasında müşterilerin beğenisine sunulmaya başlandı. Sevdiklerini yeni yıl hediyeleri ile mutlu etmek isteyen Teknosa müşterileri, Darüşşafakalı öğrencilerimizin tasarladıkları ambalaj kağıtlarını küçük bir ücret karşılığında tercih ederek, bu yılbaşı Darüşşafaka Eğitim Kurumları’nda öğrenim gören çocuklarımızı da sevindirme şansına sahip olacak.

Ambalaj kağıtlarının satışından elde edilecek gelir, Darüşşafakalı öğrencilerin eğitim giderleri için kullanılacak.5 Aralık 2009 tarihinde Darüşşafaka Eğitim Kurumları’nda tasarımcı Emre Senan’ın yönetiminde düzenlenen “workshop” a 24 öğrenci katıldı. Tüm gün süren “workshop”ta öğrenciler, Senan’ın yönlendirmesiyle hayallerini kâğıda döktü ve farklı malzemeler kullanarak birbirinden ilginç desenler yarattı. Öğrencilerin tasarımları Emre Senan tarafından dijital ortama aktarılırken, bunların arasından seçilen tasarımlar, hediyelik ambalaj kağıdı haline getirilerek, Teknosa mağazalarında satışa sunuldu.Yılbaşı gibi özel bir gün için çocukların tasarım yapmasının önemi üzerinde duran tasarımcı ve aynı zamanda Mimar Sinan Üniversitesi Öğretim Görevlisi Emre Senan, “Bir akademisyen olarak çocuklarla çalışmayı zaten çok seviyorum. Bir de yılbaşı için hediyelik ambalaj kâğıdının tasarlanması bu projeyi çok daha anlamlı kılıyor.” dedi.  Projenin önemi üzerinde duran Senan sözlerini şöyle noktaladı: “Bu projenin yapılmasını çok önemsiyorum. Ne yazık ki çağımızda bu tarz projeleri okullar kendi kaynaklarıyla gerçekleştiremiyor. Bu açıdan Teknosa’nın böyle bir projeye imza atması çok önemli. Keşke benzer projeler yaygınlaşsa. Bu projenin sonunda çocuklar yaptıkları işin somut sonucunu görecekler. Bu da sponsor sayesinde oluyor.”EMRE SENAN KİMDİR ?

İDGSA (MSGSÜ) UESYO Grafik bölümü mezunu. Aynı okulda asistanlık yaparak akademik yaşama katıldı. 1980'den beri profesyonel tasarımcılık ve çizgi filmcilik yapıyor. İstanbul Reklam, Yorum, Markom, Reklamcılık, Klan, EURO RSCG İstanbul gibi reklam endüstrisinin belli başlı muteber ajanslarının kuruluşuna katıldı, ortak oldu. Bu ajanslarda yaratıcı yönetmen olarak çalıştı. Sayısız iletişim kampanyası, kurumsal kimlik ve yayın projesi yönetti. Günlük gazetelerde düzenli karikatür ve illüstrasyonlar çizdi."Karakatür" adlı karikatür kitabı (Metis Yayınları) yayınlandı.
Yayıncılık dünyası için kitap kapakları ve illüstrasyonlar üretti. Tasarımları Kanada, Fransa, İsviçre, Kore, Çek Cumhuriyeti, Almanya, İran gibi ülkelerde sergilendi müzelere kabul edildi. Çeşitli ulusal çizgi film yarışmalarında ve GMK Grafik Ürünler Sergilerinde birçok ödül kazandı. Çizgi Filmciler Derneği, Grafikerler Meslek Kuruluşu örgütlerinde kurucu yönetim kurulu üyeliği ve başkanlık yaptı. 8. Grafist içinde bir sergi açtı, bir workshop yönetti. "Toplantı Notları" adını verdiği ve yıllara yayılan bir projeyi çeşitli biçimlerle yürütüyor. Tasarım dışında güncel sanatlarla da ilgileniyor, yurt içinde ve yurt dışında 8 kişisel sergi açtı, birçok karma sergiye katıldı. Özgün baskılarıyla Çek Cumhuriyetinde Breclaw Bienali'nde ödül aldı. MSGSÜ Güzel Sanatlar Fakültesi, Grafik Bölümü proje öğretim görevlisi ve iki çocuk babasıdır. Bu sıralarda zamanını Yahşibey Tasarım Çalışmaları başta olmak üzere Emre Senan Tasarım Vakfı'nın projeleri ve kendi tasarım bürosunun işleri için çalışarak geçiriyor
.

Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?