Darüşşafakalı öğrencilerin tasarladığı afişler yarıştı

 ›  Haberler  › ↓ 
afis foto_rsz.jpg
Darüşşafaka Eğitim Kurumları'nda geleneksel olarak düzenlenen Afiş Tasarım Yarışması'nın beşincisi, 6, 7 ve 8. sınıflar ile lise hazırlık ve 9. sınıf öğrencileri arasında düzenlendi. 3 Aralık 2012 tarihinde başlayan "Bilim Adamları ve Büyük Buluşları” konulu yarışma, 28 Aralık 2012'de sona erdi. 
 
10 Ocak 2013 tarihinde yapılan törende finale kalan afişler sergilenerek dereceye girenlere ödülleri verildi. Törene, Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu üyesi Davut Ökütçü, Lise Müdürü ve Kampüs Koordinatörü Adnan Ersan, İlkokul-Ortaokul Müdürü Çiğdem Kaya, müdür baş yardımcısı & akademik koordinatör Nevzat Kulaberoğlu, müdür yardımcıları, bölüm başkanları, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Yarışmaya Ortaokul 6, 7 ve 8. sınıflardan 250 afiş katıldı. Finale kalan 32 afiş bastırılarak sergilendi.
 
Yapılan oylamada ortaokullarda:7-D sınıfından Güney Kılıç; birincilik, 6-B sınıfından Ahmet Sonel; ikincilik, 8-D sınıfından Hasan Töre Yıldız;  üçüncülük ödülü aldı.
 
afis1_rsz.jpg
Güney Kılıç'ın Ortaokul Birincilik Ödülünü kazanan afişi...
 
Yarışmaya Lise hazırlık ve 9. sınıflardan ise 150 afiş katıldı. Finale kalan 26 afiş bastırılarak sergilendi. Yapılan oylamada liselerde:Hz-A sınıfından Dilara Sareç ve Selin Yetkin; birincilik,
Hz-B sınıfından Gurur Aslan ve İsmail Koçyiğit; ikincilik, 9-A sınıfından Adar Ersan; üçüncülük ödülü aldı.
                            
afis2_rsz.jpg
Dilara Sareç ve Selin Yetkin'in Lise Birincilik Ödülünü kazanan afişi... 
Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?