Darüşşafakalı öğrencilerin karne sevincine bir de kitap sevinci ekledi!

 ›  Haberler  › ↓ 

IMG_8772_rsz.jpg

Türkiye İş Bankası'nın 5 yıldır yürüttüğü "Karneni Göster, Kitabını Al" kampanyası kapsamında bu yıl da Darüşşafakalı ilköğretim öğrencileri 8 Haziran Cuma günü karnelerini aldıktan sonra Türkiye İş Bankası Genel Müdürlük Binası'nda ağırlanarak kitaplarına kavuştu...  

Darüşşafakalı öğrenciler, düzenlenen kokteylde önce limonatalarını içip kuru pastalarını yedi, ardından da karnelerini İş Bankası yetkililerine gururla sunarak kitaplarını teslim aldı.

IMG_8745_rsz.jpg
IMG_8757_rsz.jpg

IMG_8764_rsz.jpg

Türkiye İş Bankası, bugüne kadar gerçekleştirilmiş en büyük kitap kampanyalarından biri olan “Karneni Göster, Kitabını Al” kampanyası çerçevesinde, 5 yıldır her bahar dönemi sonunda, yaz tatiline giren 1 milyon ilköğretim öğrencisine karne hediyesi olarak kitap veriyor. Bu yıl armağan edilen kitap, Darüşşafaka Cemiyeti'nin kıymetli bağışçısı, Türk edebiyatının usta yazarı Sait Faik Abasıyanık'ın seçme öykülerinden oluşan ve Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları tarafından hazırlanan "Sait Faik'ten Çocuklara Hikâyeler" olarak belirlendi.  

Sait Faik'ten Öyküler_rsz.jpg
 
Karnesi ile herhangi bir İş Bankası şubesine giden ilköğretim öğrencileri “Sait Faik’ten Çocuklara Hikâyeler” kitabına kavuşabilecek.
 
Çocukların küçük yaşta kitap okuma alışkanlığı edinmesini, okuyan ve sorgulayan gençlerin yetişmesini amaçlayan İş Bankası, Türkiye ve Kuzey Kıbrıs’taki tüm şubelerinde ve İşbank GmbH’ın Almanya’daki şubelerinde karnesini getiren 1 milyon ilköğretim öğrencisine kitap armağan edecek. Geçtiğimiz yıl olduğu gibi, bu yıl da belirli sayıda kitap görme engelli çocuklar için Braille alfabesiyle basıldı ve bu kitaplar görme engelli öğrencilere eğitim veren okulların kütüphanelerine ulaştırıldı.
 
IMG_8760_rsz.jpg
 Darüşşafakalı öğrenciler kitaplarıyla çok mutluydu...
Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?