Darüşşafakalı öğrencilerin düşleri Kahve Dünyası’nın fincanlarında

 ›  Haberler  › ↓ 
Kahveseverlerin buluşma noktası Kahve Dünyası’nın kahve fincanlarını Darüşşafakalı öğrenciler tasarladı.
_MG_8793.jpg

Darüşşafaka Eğitim Kurumları ile Türk kahve kültürünü geleceğe taşımak misyonuyla yola çıkan Türkiye’nin ünlü cafe zinciri Kahve Dünyası yaratıcı bir proje için bir araya geldi. 
 
Darüşşafaka-Kahve Dünyası işbirliğiyle geliştirilen proje, Darüşşafakalı öğrencilerin düşlerini Kahve Dünyası’nın fincanlarına taşıyor. Öğrencilerin yaratıcı yönünü ortaya çıkarmayı ve onlara tasarımlarını ürüne dönüştürme mutluluğu yaşatmayı hedefleyen proje, aynı zamanda Darüşşafakalı öğrencilere kaynak yaratıyor.
 
_MG_8770.jpgProje kapsamında ülkemizin önde gelen tasarımcılarından Yeşim Bakırküre ile Darüşşafaka Eğitim Kurumları’nda eğitim gören on üç öğrenci 2010 Mart ayında bir araya geldi ve Darüşşafakalı öğrenciler, Bakırküre’nin rehberliğinde Kahve Dünyası için hayallerindeki desenleri kâğıda döktü.
Öğrencilerin her türlü malzemeyi kullanarak yaptıkları çizimler, Kahve Dünyası’nın fincanlarında ve ambalaj kutularının üzerinde yer aldı. Kahve Dünyası’nda 15 TL olarak satışa sunulan ürünlerden elde edilecek gelirin bir kısmı Darüşşafakalı öğrencilerin eğitim giderlerine aktarılacak. Kahve Dünyası'nın bulunmadığı iller için  online_bagis menüsü üzerinden bağış yaparak veya 0212-444 1863 çağrı merkezini arayarak bilgi alabilirsiniz.
Toplu siparişler için: 0212 276 50 35 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz.

Kahve Dünyası’nın servis ürünlerinin ve ambalajlarının tasarımını yapan Yeşim Bakırbüke, projenin Darüşşafaka’ya sağlayacağı maddi katkıdan öte çocukların yeteneklerini hayata geçirme olanağı tanımasının önemi üzerinde durarak, “Her tasarımcı tasarımları uygulandığında, başkaları tarafından kullanıldığında çok büyük bir tatmin yaşar ve bu duygu onu tekrar tekrar üretmeye, düşünmeye sevk eder. Çocukların henüz çok küçük bir yaşta bu duyguyu yaşamaları, yaptıklarının karşılığını alabiliyor olmaları bence onlarda üretmeye yönelik büyük bir tutku yaratacaktır. Projenin en önemli yönünü bu olduğunu düşünüyorum” dedi.
Tüm Haberlere Göz Atın